Novinky e-mailem

Pro přihlášení k odběru newsletteru vyplňte níže svoji e‑mailovou adresu a odešlete.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

EVITATajomné variácie Láska & terpentín

Léto 2018

logo_leto

15082012579

Rezervace a informace v den představení +420 736 297 869
(
17:30 – 20:00)

Již 15. ročník Metropolitního léta hereckých osobností letos proběhne od 21. června do 31. srpna na Letní scéně Vyšehrad, v divadle Studio DVA a na Letní scéně na Tvrzi Divice. Hlavním lákadlem vyšehradské scény je premiéra klasické francouzské situační komedie Georgese Feydeau Brouk v hlavěChybět samozřejmě nebudou ani osvědčené tituly z minulých let a již poosmé jsou připravena i hudební setkání pod širým nebem. Hrát se bude i na domovské scéně na Václavském náměstí, kde se mimo jiné uskuteční pátý ročník Léta slovenských hvězd. Letošní novinkou je otevření další Letní scény na Tvrzi Divice nedaleko Loun. Kompletní program letního hraní na všech našich scénách naleznete zde.

Již pátým rokem je na srpen do divadla připraveno i Léto slovenských hvězd. Přehlídka bratislavských divadelních souborů se uskuteční v druhé polovině srpna (20. – 31. 8.). Program slibuje šest představení, ve kterých se mohou diváci těšit na taková jména slovenského divadla, jakými jsou Milan Lasica, Emília Vášáryová, Zuzana Kronerová, Milan Kňažko, Anna Šišková, Zdena Studenková, Kamila Magálová a mnoho dalších.

Představení na Letní scéně Vyšehrad a Tvrzi Divice začínají ve 20.00 hodin, pouze představení Vše o mužích začíná v 19.00 hodin. Do areálu Letní scény Vyšehrad je vstup umožněn vždy 30 minut před začátkem představení/koncertu. Tvrz Divice je otevřena pro návštěvníky vždy hodinu před začátkem představení.

Představení se konají i za deště a nepříznivého počasí. Jeviště je vždy kryté a diváci dostávají pláštěnky. V případě chladného počasí je možné si zapůjčit deku za poplatek 20 Kč. (Při dešti se deky nepůjčují.)

Informace o konání produkce při velmi nepříznivém počasí obdrží diváci přímo na místě konání. Představení se nikdy neruší předem. Pořadatel si vyhrazuje právo, s ohledem na špatné počasí, odložit začátek představení (max. o 30 minut). O přerušení či zrušení představení rozhoduje výhradně pořadatel na místě.

Pokud by skutečně došlo k tomu, že by představení muselo být zrušeno z důvodu velmi nepříznivého počasí, vstupenky se vyměňují na náhradní termín dle vlastního výběru, a to v pokladně divadla Studio DVA nebo v následujících dnech přímo v pokladně na Letní scéně. Vstupné se nevrací. Vycházíme tak vstříc divákům a garantujeme, že i v případě zrušení představení (v jakoukoliv dobu) jej uvidí v náhradním termínu. V případě koncertů, bude-li produkce zahájena, se vstupné nevrací. Kompletní znění obchodních podmínek naleznete zde.

PLÁN SÁLU – LETNÍ SCÉNA VYŠEHRAD
Z důvodu zlepšení diváckého komfortu byly v letoším roce na Letní scéně Vyšehrad provedeny práce na úpravách hlediště. Ve všech cenových kategoriích s výjimkou „schodů“ můžeme tak nově nabídnout lavičky s opěrkami. Přibyla nečíslovaná zóna nacházející se za 16. řadou. V ní si nevybíráte konkrétní sedadla. Doporučujeme tak přijít na představení včas, abyste si v ní mohli vybrat nejlepší volná místa. Vstup do areálu Letní scény bude umožněn 30 min. před začátkem produkce.

Hlediště Letní scény Vyšehrad

 vysehrad_hlediste_new2

Pohled z nečíslované zóny na jeviště

vysehrad_hlediste_new3

Nečíslovaná zóna

vysehrad_hlediste_new

 

sedacky_vysehrad_cinohra_2018

mapa_vysehrad

Veřejné toalety se nacházejí mimo areál Letní scény nedaleko katedrály sv. Petra a Pavla (vzdálenost cca 150 m). Vzhledem k charakteru kulturní památky a přírodního amfiteátru závažné stavebně technické důvody vylučují prostor přizpůsobit osobám s omezenou schopností pohybu. Návštěva Letní scény Vyšehrad je momentálně možná jen za dodržení organizačních podmínek uvedených v Návštěvním řádu (bod č. 11).

Letní scéna Vyšehrad (mapa

Amfiteátr uprostřed hradeb je v provozu od 90. let 20. stol. Nachází se v nejsevernější a zároveň nejmladší části opevnění – redanu. Ten byl vybudován v letech 1849 – 1850. Z tohoto opevňovacího místa by bylo možné, s nasazením dělostřelectva, ostřelovat Podskalí, Vltavu a část Nového Města, při případných nepokojích obyvatelstva. Pro zamýšlený účel nebyl redan nikdy využit.

Chcete-li spojit návštěvu divadelního představení s příjemnou procházkou areálem Vyšehradu a jeho okolím, doporučujeme vám například tuto trasu: Přijeďte metrem C na stanici Vyšehrad, projděte kolem Kongresového centra k Táborské bráně a dále k Leopoldově bráně, kterou vstoupíte do areálu Vyšehradu. Zamiřte až do nejvzdálenějšího rohu areálu, kde je váš cíl – Letní scéna. Prosím, počítejte s časovou rezervou cca 15 – 20 min. Po skončení představení se můžete projít k nejvýznamnějším pamětihodnostem Vyšehradu – katedrále sv. Petra a Pavla a Slavínu. Z ochozu nad vyšehradskou skálou se vám naskytne nádherný pohled na večerní Prahu. Nakonec můžete zamířit k Cihelné bráně, kterou areál Vyšehradu opustíte. Vratislavovou ulicí sejdete na Výtoň a pokud se nerozhodnete ještě pro procházku po vltavském nábřeží, můžete odcestovat tramvají (zastávky Výtoň nebo Albertov).

Nejbližší představení

So. 17. 11. - Studio DVA divadlo

Otevřené manželství

14:00
vyprodáno
So. 17. 11. - Studio DVA divadlo

Kutloch aneb I muži mají své dny
ZMĚNA původně Vše o mužích

19:00
So. 17. 11. - Malá scéna

Herečky (miluj blížneho svojho)

19:30
Ne. 18. 11. - Studio DVA divadlo

SMOLÍKOVI

14:00
vyprodáno*
Ne. 18. 11. - Malá scéna

Madame Rubinstein

15:00
Program
* Zbývají poslední volná místa - volejte 222 222 598

Kontakt

Studio DVA divadlo
pasáž Paláce Fénix
Václavské náměstí 56
110 00 Praha 1

Pokladna
pondělí-neděle: 11:00-19:00
tel. 222 222 598

Kontaktujte nás

Studio DVA divadlo
pasáž Paláce Fénix
Václavské nám. 56, Praha 1
Tel. 273 139 147

Navigace

Divadlu na míru Studio GAT
Copyright 2018 © Studio DVA divadlo