Novinky e-mailem

Pro přihlášení k odběru newsletteru vyplňte níže svoji e‑mailovou adresu a odešlete.

Hello, Dolly!Funny Girl Šest tanečních hodin v šesti týdnech

Herecké prázdniny s divadlem

POPRASK NA LAGUNĚ

tabor

 

Vydejte se s námi po stopách slavného dramatika Carla Goldoniho a jedné úžasné etapy divadelní historie – commedia dell’arte na divadelní příměstský tábor pro děti od 12 do 14 let pořádaný divadlem Studio DVA v areálu Vyšehradu.

Tábor je rámcově postaven na divadelní komedii Poprask na laguně a žánru commedia dell’arte. Téma se prolíná celým týdnem, který je završen závěrečnou ukázkou tvorby pro rodiče. Hlavním cílem je osvojit si herecké schopnosti a vnímat a analyzovat divadelní představení jako divák a divadelník zkušený a znalý.

termín: 24. 7. – 28. 7. 2017  (12 – 14 let) KAPACITA NAPLNĚNA

čas: 8:30 – 17:00 (program 9:00 – 16:00, 16:00 – 17:00 hry)  

příchod: sraz vždy v 8:30 u turniketů metra směr Vyšehrad / Kongresové centrum, nebo v 8:45 – 9:00 u Starého purkrabství

odchod: 16:00 – 17:00 pouze od Starého purkrabství, dřívější odchod lze domluvit telefonicky

cena: 510,- Kč / den (děti je možné přihlásit na celou dobu i po jednotlivých dnech)

stravování: vlastní (2 x svačina, oběd), láhev na pití (pitný režim zajištěn po celý den)

lokace: areál Vyšehradu, zejména Letní scéna Vyšehrad a louka před Starým purkrabstvím (teplé oblečení v případě chladnějšího počasí), v případě velmi nepříznivého počasí se program přesune na Staré purkrabství

lektoři: Klára Šalomounová, Natálie Preslová, Jana Hajko

kontakt: Klára Šalomounová, tel. 273 139 147, klara.salomounova@studiodva.cz

STORNO PODMÍNKY
– v případě zrušení účasti do 30 dnů před akcí vracíme 50 % z celkové ceny
– v případě zrušení účasti do 14 dnů před akcí vracíme 20 % z celkové ceny
– v případě zrušení účasti méně než 14 dní před akcí se poplatek nevrací.
– v případě, že rodič sežene za své dítě náhradu na celý program, vratka činí 100 % ze zaplacené částky.

PŘIHLÁŠKA_poprask na laguně

Atmosféru minulého tábora připomene i video, které v rámci svého prázdninového putování po táborech natočilo Rádio Impuls. 

Fotografie z turnusu příměstského tábora 2015 ZDE.

Fotografie z příměstského tábora 2014 ZDE 

 

 

Lektorky

Klara.Salomounova

Klára Šalomounová
(absolventka Vyšší odborné školy herecké, obor Herectví a moderování) – na stálé scéně VOŠH s názvem Pidivadlo ztělesnila řadu rozmanitých divadelních postav. Podílela se např. na vzniku autorské inscenace Máchovy hrdličky křik!, kde si zahrála mimo jiné Lori, ženu Karla Hynka Máchy. Věnovala se zde ale i tvorbě pro děti. Dramatizace slavné pohádky Zdeňka Svěráka Tatínku, ta se ti povedla, ve které Klára účinkovala jako vypravěčka a zároveň loutkoherečka, se v Pidivadle dočkala desítky repríz. V současné době působí jako herečka a dramaturgyně v souborech d*studio 13 a Holé Neštěstí. V divadle Studio DVA se podílí na tvorbě divadelních workshopů a prohlídek divadla pro školy.

natálie preslováNatálie Preslová (studentka doktorského studia Divadelní vědy na FF UK), se věnuje divadelní dramaturgii, scenáristice a překladu divadelních textů z francouzštiny, mj. i dramatice pro děti. Jako dramaturg a spoluautor textu se podílela např. na inscenaci Etiketa pro sígry (Malé divadlo České Budějovice, 25. ledna 2014), na inscenaci Plné ruce revoluce (Slezské divadlo Opava, 16. listopadu 2014) a na inscenaci Rychlé šípy RELOADED (Západočeské divadlo v Chebu, 19. prosince 2016). Je ředitelkou festivalu francouzského divadla Sněz tu žábu. V divadle Studio DVA se dosud podílela na většině divadelních workshopech.

Jana HJana Hajkoajko (absolventka Vyšší odborné školy herecké v Praze, obor Herectví a moderování). Na školní scéně Pidivadlo se představila v několika rolích, řadu let účinkuje v muzikálu Popelka. Tanci se věnuje od šesti let. 12 let tančila latinsko-americké tance v tanečním klubu Jarky Calábkové Ostrava. Druhým rokem vyučuje dramatické a literární obory pro děti a mládež. V současné době je studentkou 2. ročníku Divadelní a filmové vědy na Univerzitě Palackého v Olomouci.

 

Kontaktujte nás

Studio DVA divadlo
pasáž Paláce Fénix
Václavské nám. 56, Praha 1
Tel. 273 139 147

Navigace

Divadlu na míru Studio GAT
Copyright 2018 © Studio DVA divadlo