Novinky e-mailem

Pro přihlášení k odběru newsletteru vyplňte níže svoji e‑mailovou adresu a odešlete.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Osoby a obsazení

Hraje: Eva Holubová

Režie: Patrik Hartl
Scéna: Adam Pitra
Kostýmy: Simona Rybáková
Hudba: Marko Ivanović

Producent: Michal Hrubý

Ze záznamu: Jiří Bartoška, Zuzana Bydžovská, Marek Eben, Monika Zoubková, Jan Rosák, Michal Slaný, Jiří Mádl, Jana Stryková, Jaroslav Satoranský, Kryštof Hádek, Patrik Hartl, Vojtěch Kotek, Hynek Čermák, Petr Křiváček, Jakub Kohák, Bohdan Tůma, Kristýna Nováková, Jiří Pomeje, Miloš Pokorný, Roman Ondráček

 

hartlMálokdy se mi stane, že by inspirace k vymyšlení divadelní hry přišla v jediném okamžiku a rozvinula se v konkrétní příběh jen během několika desítek minut. U Hvězdy tomu tak ale bylo.
Stalo se to jedné červencové noci na malém ostrůvku Meno v Indonézii. Nemohl jsem spát, protože na střeše naší chatky pod palmami škrábal pařáty varan, který právě něco ulovil a rozhodl se kořist spořádat zrovna nad mou hlavou. Vyšel jsem tedy k oceánu a lehl si na opuštěné pláži do písku pod hvězdy. Bylo jich mnohem víc, než u nás doma. A padaly jedna za druhou. U nohou mi šplouchaly vlny poseté zeleně světélkujícím planktonem a teplý vítr hnal po pláži drobná zrnka písku. Koruny palem za mnou šustily a já myslel na Vendulku Vaníčkovou, stárnoucí herečku, která se po letech opomíjení v oblastních divadlech najednou díky seriálu stane slavnou.
Nespal jsem od půlnoci do tří a přivezl jsem si pak v hlavě do Prahy její příběh. Příběh ženy, která se nehroutí ani v situacích, kdy by šel každý jiný do kolen.
Patrik Hartl