Novinky e-mailem

Pro přihlášení k odběru newsletteru vyplňte níže svoji e‑mailovou adresu a odešlete.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Lovci bobrůRevizorChlapi sobě

Hartl Patrik

Patrik Hartl je se Studiem DVA spjatý od úplného počátku. Před dvaceti lety to byl právě jeho režijní debut Otevřené manželství, který nastartoval činnost divadelní společnosti. Jedovatá tragikomedie o odvrácené straně lásky, ve které manželský pár ztvárnili Jana Krausová a Karel Roden, se hraje s velkým úspěchem dodnes. Patrik je známý svou láskou k hercům a hlavně přívětivou precizností, s jakou při režijní práci na inscenacích buduje osudy postav, situace a vztahy. Má rád humor a vtip, nebojí se absurdity a trapnosti.

Přestože vystudoval filmovou a televizní režii na pražské FAMU, propadl kouzlu divadla a psaní divadelních komedií. Za posledních 20 let zrežíroval dvacet dva divadelních inscenací, devět z nich sám napsal. Jeden z jeho nejúspěšnějších režijních počinů – one man show Caveman – vidělo v divadle již více než 700 000 diváků. Jeho vlastní divadelní hry Klára a Bára (2006), Soukromý skandál (2011), Hvězda (2013), Hovory o štěstí mezi čtyřma očima (2014), Vysavač (2015), 4 sestry (2016) a Líbánky na Jadranu (2017) se staly hity. Kromě divadla Studio DVA mohou diváci vidět Patrikovy inscenace i v Divadle v Celetné a v divadle Viola.

Také filmové zpracování příběhů Patrika stále láká. Podle své knižní prvotiny Prvok, Šampón, Tečka a Karel natočil stejnojmennou komedii, která se v roce 2021 stala nejnavštěvovanějším filmem v českých kinech. Patrikův druhý román Malý pražský erotikon (2014) získal ocenění Český bestseller pro nejprodávanější českou beletristickou knihu a stejného úspěchu se dočkaly i romány Okamžiky štěstí (2016), Nejlepší víkend (2018), 15 roků lásky (2021) a Gazely (2023).

Kontaktujte nás

Studio DVA divadlo
pasáž Paláce Fénix
Václavské nám. 56, Praha 1
Tel. 273 139 147

Navigace

Divadlu na míru Studio GAT
Copyright 2024 © Studio DVA divadlo