VZLET zahajuje divadlem
25. a 26. dubna 2010 zahájí bývalé vršovické kino VZLET novou etapu svého provozu dvěma oblíbenými tituly z repertoáru Studia DVA. Vršovičtí a pražští diváci vůbec se od této chvíle mohou těšit na pravidelná setkávání s vynikajícími českými i slovenskými herci, mezi něž patří např. Ivana Chýlková, Eva Holubová, Daniela Kolářová, Milan Lasica, Jana Krausová, Karel Roden, Zuzana Bydžovská, Anna Šišková, Maroš Kramár či Bohumil Klepl.
O záchranu řadu let chátrající budovy bývalého sokolského kina z počátku 20. století se postarala firma ing. arch Michaela Klanga. Ze zanedbané památky ve stylu Art deco, vytvořil po dvouleté nákladné rekonstrukci moderní multifunkční prostor se standardy 21. století, z něhož by rád vybudoval živé kulturní centrum této městské části. Jeho poloha v blízkosti Vršovického náměstí, v sousedství dnes chátrající vršovické radnice a historie budovy samotné k tomu vybízí. „Dodnes cítím z tohoto místa emoce, které v lidech vzbuzovalo déle než 50 let, kdy budova fungovala jako biograf. Obyvatelé Vršovic, okrajové části města, sem právě za takovými zážitky chodili. Rád bych tyto emoce a emotivní zážitky návštěvníkům současného VZLETU znovu nabídl prostřednictvím kvalitního programu. A že otevíráme právě divadlem je logické. Právě při návštěvě divadla většinou očekáváme emotivní zážitek. Divadlo v sobě navíc snoubí základní estetické normy. Celek funguje díky propojení různých uměleckých oborů. Čímž poskytuje zážitek o to plnější.“ říká ing. arch Michael Klang.
Od dubna 2010 Studio DVA tak získává další pravidelnou scénu, kde se budou diváci setkávat pravidelně dvakrát do měsíce s inscenacemi této divadelní společnosti.
Zahajovací program
25. dubna 2010 v 19.00
KLÁRA A BÁRA (Patrik Hartl)
Radikální komedie o dvou manželských krizích a jednom úmyslně založeném požáru.
hrají: Ivana Chýlková, Eva Holubová, Jan Holík a Mojmír Maděrič, režie: Patrik Hartl
26. dubna 2010 v 19.00
PŮLDRUHÉ HODINY ZPOŽDĚNÍ (hra Géralda Sibleyrase ve spolupráci s Jeanem Dellem)
Cítíte potřebu po letech manželství zásadně změnit svůj život? Manželé Sansieuovi řeší stejný problém… Ve francouzské konverzační komedii
hrají: Daniela Kolářová a Milan Lasica, režie: Patrik Hartl
Noční vernisáž
Alena Kupčíková a Markéta Korečková
Historie objektu
Objekt byl postaven začátkem 20. století jako sokolské kino a slavnostní místo pro sokolská setkávání. Do poloviny 70. let 20. století objekt fungoval jako kino (Bio Vzlet) a později byl využíván jako sklad Filmového archivu.
V letech 2007–2009 proběhla generální rekonstrukce, která proměnila tuto zanedbanou památku architektury ve stylu Art deco v moderní multifunkční prostor se standardy 21. století.
Prostorové uspořádání
Nosným prvkem je multifunkční sál s kapacitou až 600 míst, jehož součástí je i historické křídové promítací plátno z roku 1923, jediné ve střední Evropě, po rekonstrukci plně funkční. V sále je možné provozovat jakoukoli společenskou a kulturní akci od přednášek, tiskových konferencí, školení, pořádání kongresů, prezentací firem, společenských akcí až po koncerty, výstavy, filmové produkce a divadelní představení.
Ve třech patrech Vzletu najdete nejen velký sál, ale také další prostory a malé jednací salonky.
Součástí objektu je též dvorana, ve které probíhají výstavy umělců.
Vstupenky na divadelní představení
Rezervace na tel.: 608 964 892. Prodej v pokladně Vzlet Holandská 1, Praha 10 – Vršovice; otevřeno: út–pá: 16–19 h; v den představení od 18 h; objednávky emailem na adrese: obchodni@studiodva.cz. Cena vstupenek činí 390 Kč.
Kontakt
Studio DVA
Divadla Palace, Václavské náměstí 43, Praha 1
VZLET
Holandská 1, 100 00 Praha 10
Producent: Michal Hrubý – Studio DVA
Kontakt pro novináře: Lenka Studenková, tel.: 603 371 067, e-mail: studnals@seznam.cz
Pořadatel: KLANG, s.r.o., Jitka Kadlecová, tel.: 725 047 925