Novinky e-mailem

Pro přihlášení k odběru newsletteru vyplňte níže svoji e‑mailovou adresu a odešlete.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Lovci bobrůDNATomáš Kačo - My Songbook

Čvančarová Jitka

Významná česká herečka, zpěvačka a filantropka, vyslankyně dobré vůle dětského fondu OSN – UNICEF a patronka charitativní organizace DEBRA ČR.

Původně stavařka, vystudovala magisterské studium na divadelní fakultě JAMU. Ztvárnila dlouhou řadu filmových a divadelních rolí. Ve své profesi pracuje s texty hlavních či titulních rolí F. M. Dostojevského, A. P. Čechova, W. Shakespeara, F. Schillera, T. Williamse, P. Marbera a mnoha dalších. Byla několikrát nominovaná na prestižní divadelní Cenu Thálie a na cenu CFTA Český Lev za film The Painted Bird / Nabarvené ptáče, které slavilo velký úspěch na mezinárodních festivalech a stále rezonuje po celém světě. Na filmové tvorbě spolupracuje s významnými českými režiséry, jako jsou J. Hřebejk, R. Sedláček, J. Prušinovský, J. Svěrák, V. Marhoul a další.

Dlouhodobě se aktivně věnuje charitativní činnosti. Je vyslankyní dobré vůle dětského fondu OSN – UNICEF, kde je rovněž ambasadorkou projektu na vymýcení mateřského a novorozeneckého tetanu v africkém Mali. Od roku 2007 je patronkou DEBRA ČR, která jako jediná poskytuje pomoc lidem žijícím s vzácnou vrozenou vadou Epidermolysis bullosa congenita. Realizuje pro ně osvětovou kampaň o tzv. nemoci motýlích křídel, jejíž je autorkou a která sehrála v životech pacientů zásadní roli.

Podílí se na těchto inscenacích:

Vlaštovka

Kontaktujte nás

Studio DVA divadlo
pasáž Paláce Fénix
Václavské nám. 56, Praha 1
Tel. 273 139 147

Navigace

Divadlu na míru Studio GAT
Copyright 2024 © Studio DVA divadlo