Novinky e-mailem

Pro přihlášení k odběru newsletteru vyplňte níže svoji e‑mailovou adresu a odešlete.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

SkečmenDASHA, Y. Simonová, J. Zíma a Orchestr Karla VlachaShirley Valentine

Tomáš Kačo – Silnější než včera / Stronger than Yesterday

klavírní recitál

VSTUPENKY

19. ledna 2023 od 19:00 hod. 

Hudbu Tomáše Kača označují kritici za žánr „sui generis“ – natolik je jeho způsob propojení klasické, jazzové a tradiční romské hudby originální. Jeho cesta od rozladěného pianina za klaviaturu koncertního Steinwaye v newyorské Carnegie Hall, má rysy amerického snu. Je za ní ale, kromě potřebné trochy štěstí, zejména píle, pracovitost, zvídavost a odvaha. Tomáš komponuje i aranžuje hudbu pro sbory a orchestry, ale věnuje se i filmové hudbě. Je vyzdvihována jeho schopnost pohlížet na zavedená témata nově, často je označován jako „The opener“.

Kačo odehrál řadu recitálů v Německu, Rakousku, Švýcarsku, Belgii, Izraeli, Kennedyho Centru ve Washingtonu či Metropolis Performing Arts Centre v Chicagu. Má za sebou dlouhodobou spolupráci s Idou Kelarovou (album Romská balada, 2010), spolupracuje s řadou českých symfonických orchestrů. Byť je jeho cílem primárně hudba sama o sobě, věří, že může přispět i k hledání společné cesty majority a minority a stát se příkladem pro ostatní romské děti. Své debutové album My Home, na kterém hostuje několikanásobný držitel ceny Grammy John Patitucci, Ondřej Gregor Brzobohatý, Kühnův dětský sbor, ale i Kačova mladší sestra Veronika, vydal Tomáš symbolicky 28. října 2018. Následovala série pěti singlů postupně vydávaných v prosinci 2020, symbolicky v termínech rušených koncertů během pandemie. Hraje si v nich s tradičními českými koledami, ale vzdává též hold Ludwigu van Beethovenovi v kompozici For Ludwig, yours Elise.

Na objednávku České filharmonie v roce 2021 zkomponoval pro červnový závěrečný Open Air koncert 125. sezony variace na téma nejznámějších českých operních árií s příznačným názvem Fantasy Open Air. Živě jej přenášela ČT ze zámku Sychrov. Speciálně pro slavnostní večer při příležitosti převzetí předsednictví ČR v Rade EU napsal na objednávku Úřadu vlády skladbu příznačně nazvanou Stronger than Yesterday. Ta zazněla premiérově v pražském Rudolfinu v přímém přenosu ČT v červenci 2022 a následně v bruselském BOZAR.


Zahajovací koncert k předsednictví ČR v Radě EU (Tomáš Kačo od 37 minuty)

 

18. července 2022
ForbesKačo! Z malého bytu s jedenácti sourozenci až do Rudolfina

3. června 2022
Hospodářské novinyRodina drží pohromadě, to je romská tradice. Ale když chcete něco dokázat, musíte kruh prolomit, říká Tomáš Kačo

19. května 2022
ČRo Radiožurná Host Lucie VýbornéZhudebňuje Labyrint světa, hrál i v Carnegie Hall. „V Americe mi lidé nevěřili, že jsem ten ‚gypsy‘ z pohádek,“ usmívá se klavírista Kačo

20. října 2021
Aktualne.czČeské předsednictví EU slavnostně zahájí romský klavírní virtuos, který dobyl Ameriku

 

Děkujeme za zápůjčku C. Bechstein za nástroj C. Bechstein D282.

bechstein-

Více na www.tomaskaco.com/my-music

 

 

Nejbližší představení

Ne. 26. 3. - Studio DVA divadlo

Můj báječný rozvod

19:00

vyprodáno
Po. 27. 3. - Studio DVA divadlo

Tři grácie z umakartu

19:00

Po. 27. 3. - Malá scéna

Tak já letim!

19:30

17:00

vyprodáno
Út. 28. 3. - Studio DVA divadlo

Holky jako květ

19:00

Program

Kontakt

Studio DVA divadlo
pasáž Paláce Fénix
Václavské náměstí 56
110 00 Praha 1

OTEVÍRACÍ DOBA POKLADNY divadla Studio DVA:
Pondělí – Neděle od 15:00 do 19:00 hod.

(v případě dřívějšího představení pokladna otevřena hodinu před jeho začátkem)

Kontaktujte nás

Studio DVA divadlo
pasáž Paláce Fénix
Václavské nám. 56, Praha 1
Tel. 273 139 147

Navigace

Divadlu na míru Studio GAT
Copyright 2023 © Studio DVA divadlo