Novinky e-mailem

Pro přihlášení k odběru newsletteru vyplňte níže svoji e‑mailovou adresu a odešlete.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

MiseryBrouk v hlavěDuety
4. 6. 2020

Letní scéna Vyšehrad hraje

Mezi prvními v Praze otevírá svoji open air scénu divadlo Studio DVA. Již příští středu 10. června přivítá diváky na Letní scéně Vyšehrad. Hlavním lákadlem letošního 17. ročníku Metropolitního léta hereckých osobností je 15. června česká premiéra hry Duety s Monikou Absolonovou a Filipem Blažkem. Přehlídka samotná proběhne v původně plánovaném rozsahu 109 představení a plánovaném termínu od 10. června do 31. srpna 2020 nejen v Praze, ale i na Letní scéně Tvrz Divice a Letní scéně Vítězná. 

Diváci se mohou rovněž těšit na hit loňského léta – legendární lovestory Starci na chmelu a v srpnu pak na režijní debut Evy Holubové hru Revizor, v hlavních rolích s Kryštofem Hádkem, Bobem Kleplem a Zuzanou Kronerovou. Chybět samozřejmě nebudou ani osvědčené tituly z minulých let a již podesáté jsou připravena i hudební setkání pod širým nebem

Režie první novinky, čtyř hereckých a pěveckých duetů z pera Petera Quiltera se ujal Jakub Nvota. Monika Absolonová a Filip Blažek se v ní postupně představí v rolích dvou životních ztroskotanců seznamujících se na inzerát, poté se promění ve velkého šéfa a jeho věrnou sekretářku. Chybět nebude ani manželský pár na dovolené snů, a nakonec ne úplně nejmladší nevěsta, co se za „podpory“ svého cynického bratra vdává již potřetí. Režisér si spolupráci s oběma herci velmi pochvaluje: „mezi Monikou a Filipem funguje na jevišti kouzlo, rozumějí si, vnímají se a dokáží se respektovat i překvapovat, a ještě se na to hezky dívá.“

Na zkoušení ve dvou, navíc se ženou si „postěžoval“ Filip Blažek: „je rozdíl, pokud jediným vaším hereckým partnerem je žena. S Monikou jsme toho většinu prokecali, o dětech a o všem. Navíc jsem se po dlouhé době vrátil i ke zpívání, takže jsem byl víc nervní, ale Monika mi vždycky skvěle pomůže a dodá odvahu.“ Monika ve dvou zkoušela poprvé, ale kromě více textu a zodpovědnosti si užila i více svobody. Její vztah k postavám, které ztvárňuje během hry se v průběhu zkoušení měnil, v různých fázích jsem chápala sekretářku a nechápala manželku. A teď už chápu všechny. A jsem zvědavá, jak se moje holky budou líbit divákům…“ Filip pak dodává, že si všechny zahraje s chutí a věří, že se diváci příjemně pobaví i dojmou.

V průběhu června divadlo Studio DVA hraje i na své kamenné scéně na Václavském náměstí, kam připravilo speciální program HRAJEME a uvádí v něm divácky nejoblíbenější komedie ze svého repertoáru.

Kompletní program Metropolitního léta hereckých osobností

Kompletní program přehlídky HRAJEME

Foto z představení Duety  Jerry Háša, divadlo Studio DVA

 Letni.scena.Vysehrad_hraje

Nejbližší představení

Čt. 1. 10. - Studio DVA divadlo

Lesk a sláva pražských pasáží

17:00

Čt. 1. 10. - Studio DVA divadlo

Bond / Medea

Přesunuto z 23. 4. 2020
19:00

zrušeno
Čt. 1. 10. - Malá scéna

Hovory o štěstí mezi čtyřma očima

19:30
Změna termínu - Úterý 9. 2.
Pá. 2. 10. - Studio DVA divadlo

Lesk a sláva pražských pasáží

17:00

vyprodáno
Pá. 2. 10. - Studio DVA divadlo

Bond / Medea

Přesunuto z 24. 4. 2020
19:00

zrušeno
Program

Kontakt

Studio DVA divadlo
pasáž Paláce Fénix
Václavské náměstí 56
110 00 Praha 1

Pokladna
po-pá 10:00 – 19:00 hod.
víkendy a svátky 13:00 – 19:00 hod.
(v případě dřívějšího představení pokladna otevřena půl hodinu před jeho začátkem)
tel.: 222 222 598

 • Partner
  divadla
 • Hlavní
  mediální
  partneři
  TV Prima Právo Radiožurnál
 • Mediální partneři Radio City Marianne Přehled kulturních pořadů v Praze
 • Mediální partneři Railreklam Vlasta
 • Děkujeme Luxor

Kontaktujte nás

Studio DVA divadlo
pasáž Paláce Fénix
Václavské nám. 56, Praha 1
Tel. 273 139 147

Navigace

Divadlu na míru Studio GAT
Copyright 2020 © Studio DVA divadlo