Novinky e-mailem

Pro přihlášení k odběru newsletteru vyplňte níže svoji e‑mailovou adresu a odešlete.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

CELEBRITYNičeho nelituji - Pocta Édith Piaf Monika Absolonová a piano

Jak se dělá divadlo

ANEB CO SE SKRÝVÁ ZA OPONOU

DSC0190

PLÁN DIVADELNÍCH DÍLEN 2018/2019 – VŠECHNY DÍLNY JSOU OBSAZENY

Divadlo Studio DVA pro Vás v této divadelní sezóně 2018/2019 připravilo ucelený kulturně-vzdělávací koncept sedmi divadelních dílen zaměřených na dílčí oblasti divadelní tvorby. Divadelní dílny jsou určeny pro děti ve věku od 12 do 15 let. Maximální kapacita jedné divadelní dílny je 16 osob.
 
Seznámení s některými divadelními profesemi. Rozvíjení tvořivosti a fantazie, snaha o vyjádření skrze slova a pohyb. Učení přirozenému projevu v prostoru za sebe i za postavu. Osvojení správného používání hlasu a rozvinutí jeho potenciálu. Trénink nezbytné komunikace s partnerem a tvorby ve skupině. Získání komplexní představy o tom, co vše divadelní práce zahrnuje a jaké nároky klade na člověka. A v neposlední řadě – schopnost vnímat a analyzovat divadelní produkci jako divák zkušený a znalý. O tom všem bude naše společná několikaměsíční práce.
 
Celou sérií divadelních dílen bude provázet jako hlavní lektorka herečka a režisérka Denisa Agarski. Každá z dílen bude navíc obohacena speciálním hostem, profesionálem z oblasti divadelní tvorby.
 

HEREC  A DRAMATICKÁ SITUACE – OBSAZENO
Dramatická situace – základní stavební jednotka každého dramatu. Čím se vyznačuje? Jak ovlivňuje hereckou postavu? A jak ji vystavět ve své autorské tvorbě, aby byla dostatečně nosná? Vše si vyzkoušíte v praxi. Stanete se herci, režiséry a dramaturgy v jedné osobě.

sobota 20. října 2018 – 9 – 13 hod
neděle 21. října 2018 –  9 – 13 hod

Cena: 1400,- Kč

JEVIŠTNÍ POHYB – OBSAZENO
Tělo by mělo být pro herce stejně zdatným vyjadřovacím nástrojem jako jeho hlas. Společně se toho pokusíme docílit. Osvojíte si základní principy pohybu a existence na jevišti a rozšíříte si možnosti svého neverbálního hereckého projevu.

sobota 17. listopadu 2018 – 9 – 13 hod
neděle 18. listopadu 2018 – 9 – 13 hod

Cena: 1.400,- Kč

HLASOVÁ DÍLNA – OBSAZENO
Hlas je nedílnou součástí hercova projevu. Aby ho mohl herec naplno využít, potřebuje ho nejen technicky ovládat, ale i znát zákonitosti jazyka. Čistá a přesná dikce pomáhá herci ve ztvárnění textu. K tomu nám budou pomáhat rozmanité texty a hlasová cvičení.

sobota 1. prosince 2018 –  9 – 13 hod
neděle 2. prosince 2018 – 9 – 13 hod

Cena: 1400,- Kč

SCÉNOGRAFIE A KOSTÝM – OBSAZENO
Práce s prostředím a jeho podíl na vytváření atmosféry. Návaznost scénografie na jednotlivé herecké postavy a její přínos pro budování dramatických situací. Vstupte do různých prostředí pomocí vaší představivosti a zkuste je rozehrát. Začněte o jednotlivých složkách divadla přemýšlet v souvislostech, naučte se formulovat své vize a kolektivně je zrealizovat.
Kostým je významným partnerem herce. Dozvíte se něco o procesu jeho vzniku, budete se zabývat tím, jak charakterizovat jevištní postavu a na vlastní kůži si tím vyzkoušíte práci kostýmního výtvarníka. Budete tak moci jednak uplatnit svou kreativitu a jednak zažijete divadlo jako komplexní umělecké dílo skládající se z více složek.

sobota 19. ledna 2019 –  9 – 13 hod
neděle 20. ledna 2019 –  9 – 13 hod

Cena: 1400,- Kč

INTERPRETACE TEXTU – OBSAZENO
Hercova práce s textem – to je víc než jen zvýraznění vlastních replik! Vyzkoušíme si, jak z dramatického textu vytěžit maximum podnětů pro hereckou práci a jak text převést do mluvního projevu.

sobota 2. února 2019 –  9 – 13 hod
neděle 3. února 2019 –  9 – 13 hod

Cena: 1.400,- Kč

SYNTÉZA* – OBSAZENO
V závěrečné divadelní dílně zhodnotíte veškeré schopnosti, dovednosti a informace získané během předchozích setkání. Shrneme je a pokusíme se je i propojit.

sobota 16. března 2019 –  9 – 13 hod
neděle 17. března 2019 –  9 – 13 hod

cena: 1.400,- Kč

* Upozorňujeme, že na divadelní dílnu „syntéza“ je možné se přihlásit pouze za předpokladu, že se dítě v průběhu roku zúčastní minimálně jedné tematicky ucelené divadelní dílny.

RESUMÉ A OTEVŘENÁ HODINA* – OBSAZENO
Navážeme na březnovou dílnu a dokončíme shrnutí nabytých zkušeností, abychom pak v rámci otevřené hodiny mohli prezentovat ukázky své práce rodičům a dalším hostům.

sobota 13. dubna 2019 –  9 – 13 hod
od 14 hod příprava na otevřenou hodinu, která proběhne v závěru odpoledne

cena: 1.400,- Kč

* Upozorňujeme, že na divadelní dílnu „resumé a otevřená hodina“ je možné se přihlásit pouze za předpokladu, že se dítě v průběhu roku zúčastní jedné tematicky ucelené divadelní dílny a březnové dílny „syntéza“.


PLATEBNÍ PODMÍNKY
Přihlásit se můžete na jednotlivé divadelní dílny nebo rovnou na celou sérii sedmi dílen. V tomto případě od nás získáte zvýhodněnou cenu 7.000,- Kč za celý rok (platba lze samozřejmě po individuální domluvě rozdělit do dvou splátek). Ušetříte až 2.800,- Kč. Při výběru uchazečů budou upřednostněni zájemci o celou sérii sedmi dílen.

kontakt: Klára Šalomounová, tel.  730 515 729, klara.salomounova@studiodva.cz

V případě zájmu o divadelní dílny prosíme o vyplnění přihlášky a zaslání na e-mail: klara.salomounova@studiodva.cz.

PŘIHLÁŠKA_Jak se dělá divadlo_2018


LEKTORKY

DENISA AGARSKI:

 • Hlavní lektor celého cyklu divadelních dílen „Jak se dělá divadlo“ (obor: herectví, režie)
 • Absolventka DAMU, katedra alternativního a loutkového divadla, obor herectví.
 • Již na DAMU v angažmá v Dejvickém divadle (např. Oblomov, Večer tříkrálový, Revizor). Roku 2003 odchází na volnou nohu a hostuje na pražských i mimopražských scénách (Divadlo ABC, Divadlo pod Palmovkou, Městské divadlo Kladno ad.). Příležitostně režíruje (např. Divadlo Lampion Kladno) nebo se věnuje dramaturgii (divadlo Minor).
 • V letech 2009-2014 působí jako pedagog na konzervatoři a VOŠ Jaroslava Ježka v Praze, kde vyučuje předměty herectví, muzikál, hlasová příprava a režíruje absolventské představení (Divadlo Broadway – Chorus Line).
 • Lektorské činnosti v oboru herectví se věnuje od roku 1998 dodnes. (Postupně spolupracovala např. s DDS Prahy 5, Ateliérem Švandova divadla, s divadlem Radar nebo vedla semináře na amatérských divadelních přehlídkách).

KATEŘINA BARANOWSKA:

 • Hostující lektor (obor: scénografie, režie)
 • Absolventka DAMU, katedra alternativního a loutkového divadla, obor scénografie.
 • 15 let pracuje jako scénografka a kostýmní výtvarnice, na kontě má desítky divadelních výprav (např. Městská divadla pražská, Divadlo A. Dvořáka Příbram, divadlo Pardubice), spolupracovala s filmem i televizí.
 • Režíruje inscenace zaměřené na mladého a dětského diváka (Divadlo rozmanitostí Most, Divadlo A. Dvořáka Příbram).
 • Dlouhodobě spolupracuje s NIPOS Artama jako lektor a porotce na amatérských divadelních přehlídkách, případně jako lektor divadelních seminářů.

PETRA JAŠKÓWOVÁ:

 • Hostující lektor (obor: herectví, pohybové divadlo)
 • Absolventka Vyšší odborné školy herecké, obor herectví a moderování.
 • Po absolutoriu hostování v několika pražských divadlech (např. Švandovo divadlo, divadlo NoD, A Studio Rubín).
 • Autorka koncepce Ateliéru ve Švandově divadle, který v jeho zrodu aktivně vedla i lektorovala.

LUCIE VALENOVÁ:

 • Hostující lektor (obor: herectví)
 • Absolventka DAMU, katedra alternativního a loutkového divadla, obor herectví.
 • Dále vystudovala VOŠ pedagogickou a sociální v Praze a poté zde tři roky působila jako pedagog dramatické výchovy.
 • Již během studia na DAMU spolupracovala např. na studentských projektech FAMO, s Vosto5, Divadlem Letí, s Českým rozhlasem a dětským rádiem Pigy.
 • Od roku 2016 je členkou loutkohry Jihočeského divadla, spolupracuje s Damúzou, National Marionette Theatre a působí jako host Činohry Národního divadla.
 • Příležitostně se věnuje režii, scénografii a několikrát působila jako lektor seminářů na amatérských divadelních přehlídkách.
 • Již několik let je členkou Divadla Říše loutek Praha a dramatického souboru Ty-já-tr v divadle Radar, kde působí již přes deset let i jako lektorka.

KLÁRA ŠALOMOUNOVÁ:

 • Lektor divadla Studio DVA (obor: herectví)
 • Absolventka Vyšší odborné školy herecké, obor herectví a moderování.

LINDA LADOVÁ:

 • Autorka koncepce cyklu divadelních dílen „Jak se dělá divadlo“ v divadle Studiu DVA
 • Absolventka DAMU, obor dramatická výchova a absolventka Budilovy divadelní školy, zabývající se pohybovou metodou Jacquese Lecoqua

 

Nejbližší představení

Út. 16. 7. - Letní scéna Vyšehrad

Brouk v hlavě

20:00
vyprodáno
St. 17. 7. - Letní scéna Vyšehrad

Brouk v hlavě

20:00
vyprodáno
Čt. 18. 7. - Letní scéna Vyšehrad

Brouk v hlavě

20:00
vyprodáno
Pá. 19. 7. - Studio DVA divadlo

Hašler...

19:00
Pá. 19. 7. - Letní scéna Vyšehrad

CELEBRITY

20:00
Program

Kontakt

Studio DVA divadlo
pasáž Paláce Fénix
Václavské náměstí 56
110 00 Praha 1

Pokladna
pondělí-neděle: 11:00-19:00
tel. 222 222 598

Kontaktujte nás

Studio DVA divadlo
pasáž Paláce Fénix
Václavské nám. 56, Praha 1
Tel. 273 139 147

Navigace

Divadlu na míru Studio GAT
Copyright 2019 © Studio DVA divadlo