Novinky e-mailem

Pro přihlášení k odběru newsletteru vyplňte níže svoji e‑mailovou adresu a odešlete.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Lovci bobrůRevizorChlapi sobě

GAVRANFEST (14. ročník)

V rámci celoročních DNŮ ČESKÉ A CHORVATSKÉ KULTURY uvádějí Česko-chorvatský klub a Česko-chorvatská společnost od 9. do 14. října 2023 v pořadí již 14. ročník GavranFestu. 

GavranFest je mezinárodní divadelní festival nejpopulárnějšího a nejhranějšího chorvatského autora Miro Gavrana. Jedná se o divadelní festival, v rámci Evropy jedinečný, jako jediný věnovaný žijícímu dramatikovi a současně se konající mimo jeho rodnou zemi. Festival se poprvé konal v roce 2003 ve slovenské Trnavě, postupně probíhal v řadě evropských zemích. Na festivalu jsou uváděny výhradně inscenace vzniklé podle textů autora.

Akce se koná pod záštitou Ministerstva kultury ČR a velvyslankyně Chorvatské republiky v ČR 

Představení konaná na Malé scéně divadla Studio DVA v rámci 14. ročníku GavranFestu:

9. 10. po Vše o mužích 19:30 VSTUPENKY
10. 10. út Na kávičce v poledne (Na kavici u podne) 19:30 VSTUPENKY
11. 10. st Pivo (Piwo) 19:30 VSTUPENKY

Představení 10. 10. Na kávičce v poledne bude odehráno v chorvatštině s českými titulky a představení 11. 10. Pivo bude simultánně tlumočeno

Miro Gavran

miro1

Patří k nejvýraznějším chorvatským autorům své generace (*1961). Jeho díla jsou přeložena do více než 40 jazyků. Napsal přes 50 divadelních textů, podle nichž vzniklo více než 400 divadelních nastudování napříč světem. Jeho hry se úspěšně hrají i na českých scénách. Kromě divadelních textů vydal také deset románů, dvě sbírky povídek pro dospělé a deset knih pro děti a mládež plných emocí a humoru. Některé byly přeloženy i do českého jazyka. Vystudovaný dramaturg, absolvent Divadelní, filmové a televizní akademie v Záhřebu, debutoval jako dramatik v r. 1983 v záhřebském divadle Gavella, jež uvedlo jeho hru Kreontova Antigona. V letech 1986–1992 působil jako dramaturg a posléze umělecký ředitel záhřebského Divadla ITD. Od r. 1993 pracuje jako profesionální spisovatel na volné noze. Jeho texty najdeme v řadě literárních sborníků a jeho tvorba se vyučuje na univerzitách po celém světě. 

Miro Gavran je držitelem třiceti literárních a divadelních cen udělovaných v Chorvatsku i mimo ně. Mezi nejprestižnější ocenění, kterých se mu dostalo, patří např. cena Central European Time pro nejlepšího středoevropského spisovatele (1999) a dále ocenění Evropský kruh za šíření evropských hodnot (2003) a Cena dr. Aliose Mocka, udělená za tytéž zásluhy (2017). Jako jednomu z mála evropských dramatiků uvedlo premiéru jeho hry Králové a podkoní americké centrum Eugene O‘Neill Theater. Je členem řady světových kulturních institucí a laureátem prestižních cen. V roce 2016 mu prezidentka Chorvatské republiky udělila vysoké státní vyznamenání Řád knížete Branimíra, za propagaci Chorvatska a osobní přínos k rozvoji vztahů s ostatními zeměmi, v roce 2020 převzal z rukou rakouského prezidenta Čestný odznak Za zásluhy o Rakouskou republiku. Miro Gavran žije v Záhřebu, kde s manželkou, herečkou Mladenou Gavran, založil v roce 2002 Teatar GAVRAN. Jejich syn Jakov je herec.

mirogavran.com

Nejbližší představení

Čt. 13. 6. - Studio DVA divadlo

Beckham

19:00

vyprodáno
Čt. 13. 6. - Malá scéna

Mě nezadusíš

19:30

vyprodáno
Čt. 13. 6. - Letní scéna Výstaviště Holešovice

Vysavač

20:00

Pá. 14. 6. - Studio DVA divadlo

Ledňáček

19:00

Pá. 14. 6. - Letní scéna Výstaviště Holešovice

Jezinky a bezinky

19:30

Program

Repertoár

4 sestryPatrik Hartl BeckhamPetr Zelenka Bez rouchaMichael Frayn BiletářkaArnošt Goldflam Brouk v hlavěGeorges Feydeau CELEBRITYOndřej Sokol DuetyPeter Quilter Funny GirlJ. Styne, B. Merrill, I. Lennart, M. Lennart Holky jako květElaine Murphy Hovory o štěstí mezi čtyřma očimaPatrik Hartl Chlapi soběFrank Pinkus, Kay Kruppa Jezinky a bezinkyJoseph Kesselring JudyPeter Quilter LedňáčekWilliam Douglas Home LežFlorian Zeller Líbánky na JadranuPatrik Hartl Lovci bobrůPatrik Hartl Malý princna motivy knihy Antoina de Saint-Exupéryho Mě nezadusíšMichaela Gübelová Milostné dopisyAlbert Ramsdell Gurney MiseryWilliam Goldman Noční spojeViliam Klimáček O láscePhilippe Claudel Odpočívej ve svém pokojiDavid Lindsay-Abaire Oscar pro EmilyFolker Bohnet, Alexander Alexy Otevřené manželstvíDario Fo, Franca Rame PitevnaDavid Drábek Poprask na laguněCarlo Goldoni RevizorNikolaj Vasiljevič Gogol RokenrolMiroslav Hanuš SaxanaM. Macourek, H. Franková, V. Vorlíček Sex pro pokročiléMichele Riml Sex pro pokročilé 2 aneb Vzhůru do divočinyMichele Riml Starci na chmeluBlažek, Rychman, Bažant, Malásek, Hála Šíleně smutná princeznaFrantišek Vlček, Bořivoj Zeman Štíři z únoraMiroslav Krobot, Marika Šoposká Tři grácie z umakartuMichaela Doleželová, Janka Ryšánek Schmiedtová Vánoční koledana motivy Charlese Dickense VěraPetr Zelenka VlaštovkaGuillem Clua Vše o mužíchMiro Gavran Vše o ženáchMiro Gavran VysavačPatrik Hartl Vzpomínky zůstanouBernard Slade

Kontakt

Studio DVA divadlo
pasáž Paláce Fénix
Václavské náměstí 56
110 00 Praha 1

OTEVÍRACÍ DOBA POKLADNY divadla Studio DVA:
Pondělí – Neděle od 15:00 do 19:00 hod.

(v případě dřívějšího představení pokladna otevřena hodinu před jeho začátkem)

Kontaktujte nás

Studio DVA divadlo
pasáž Paláce Fénix
Václavské nám. 56, Praha 1
Tel. 273 139 147

Navigace

Divadlu na míru Studio GAT
Copyright 2024 © Studio DVA divadlo