Novinky e-mailem

Pro přihlášení k odběru newsletteru vyplňte níže svoji e‑mailovou adresu a odešlete.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Otevřené manželstvíRevizorMůj báječný rozvod

GAVRANFEST (14. ročník)

V rámci celoročních DNŮ ČESKÉ A CHORVATSKÉ KULTURY uvádějí Česko-chorvatský klub a Česko-chorvatská společnost od 9. do 14. října 2023 v pořadí již 14. ročník GavranFestu. 

GavranFest je mezinárodní divadelní festival nejpopulárnějšího a nejhranějšího chorvatského autora Miro Gavrana. Jedná se o divadelní festival, v rámci Evropy jedinečný, jako jediný věnovaný žijícímu dramatikovi a současně se konající mimo jeho rodnou zemi. Festival se poprvé konal v roce 2003 ve slovenské Trnavě, postupně probíhal v řadě evropských zemích. Na festivalu jsou uváděny výhradně inscenace vzniklé podle textů autora.

Akce se koná pod záštitou Ministerstva kultury ČR a velvyslankyně Chorvatské republiky v ČR 

Představení konaná na Malé scéně divadla Studio DVA v rámci 14. ročníku GavranFestu:

9. 10. po Vše o mužích 19:30 VSTUPENKY
10. 10. út Na kávičce v poledne (Na kavici u podne) 19:30 VSTUPENKY
11. 10. st Pivo (Piwo) 19:30 VSTUPENKY

Představení 10. 10. Na kávičce v poledne bude odehráno v chorvatštině s českými titulky a představení 11. 10. Pivo bude simultánně tlumočeno

Miro Gavran

miro1

Patří k nejvýraznějším chorvatským autorům své generace (*1961). Jeho díla jsou přeložena do více než 40 jazyků. Napsal přes 50 divadelních textů, podle nichž vzniklo více než 400 divadelních nastudování napříč světem. Jeho hry se úspěšně hrají i na českých scénách. Kromě divadelních textů vydal také deset románů, dvě sbírky povídek pro dospělé a deset knih pro děti a mládež plných emocí a humoru. Některé byly přeloženy i do českého jazyka. Vystudovaný dramaturg, absolvent Divadelní, filmové a televizní akademie v Záhřebu, debutoval jako dramatik v r. 1983 v záhřebském divadle Gavella, jež uvedlo jeho hru Kreontova Antigona. V letech 1986–1992 působil jako dramaturg a posléze umělecký ředitel záhřebského Divadla ITD. Od r. 1993 pracuje jako profesionální spisovatel na volné noze. Jeho texty najdeme v řadě literárních sborníků a jeho tvorba se vyučuje na univerzitách po celém světě. 

Miro Gavran je držitelem třiceti literárních a divadelních cen udělovaných v Chorvatsku i mimo ně. Mezi nejprestižnější ocenění, kterých se mu dostalo, patří např. cena Central European Time pro nejlepšího středoevropského spisovatele (1999) a dále ocenění Evropský kruh za šíření evropských hodnot (2003) a Cena dr. Aliose Mocka, udělená za tytéž zásluhy (2017). Jako jednomu z mála evropských dramatiků uvedlo premiéru jeho hry Králové a podkoní americké centrum Eugene O‘Neill Theater. Je členem řady světových kulturních institucí a laureátem prestižních cen. V roce 2016 mu prezidentka Chorvatské republiky udělila vysoké státní vyznamenání Řád knížete Branimíra, za propagaci Chorvatska a osobní přínos k rozvoji vztahů s ostatními zeměmi, v roce 2020 převzal z rukou rakouského prezidenta Čestný odznak Za zásluhy o Rakouskou republiku. Miro Gavran žije v Záhřebu, kde s manželkou, herečkou Mladenou Gavran, založil v roce 2002 Teatar GAVRAN. Jejich syn Jakov je herec.

mirogavran.com

Nejbližší představení

Ne. 3. 12. - Studio DVA divadlo

Slavné pražské hotely

14:00

vyprodáno
Ne. 3. 12. - Studio DVA divadlo

Lovci bobrů

15:00

vyprodáno
Ne. 3. 12. - Studio DVA divadlo

Lovci bobrů

19:00

vyprodáno*
Ne. 3. 12. - Malá scéna

O lásce

19:30
Změna termínu - Sobota 18. 5.
15:30

vyprodáno
Program
* Zbývají poslední volná místa - volejte 222 222 598

Repertoár

4 sestryPatrik Hartl BeckhamPetr Zelenka Bez rouchaMichael Frayn BiletářkaArnošt Goldflam Brouk v hlavěGeorges Feydeau CELEBRITYOndřej Sokol DuetyPeter Quilter Funny GirlJ. Styne, B. Merrill, I. Lennart, M. Lennart HerečkaPeter Quilter Holky jako květElaine Murphy Hovory o štěstí mezi čtyřma očimaPatrik Hartl Chlapi soběFrank Pinkus, Kay Kruppa Jezinky a bezinkyJoseph Kesselring JudyPeter Quilter LedňáčekWilliam Douglas Home Líbánky na JadranuPatrik Hartl Lovci bobrůPatrik Hartl Malý princna motivy knihy Antoina de Saint-Exupéryho Mě nezadusíšMichaela Gübelová MiseryWilliam Goldman Moje tangoRon Hutchinson O láscePhilippe Claudel Odpočívej ve svém pokojiDavid Lindsay-Abaire Oscar pro EmilyFolker Bohnet, Alexander Alexy Otevřené manželstvíDario Fo, Franca Rame PitevnaDavid Drábek Poprask na laguněCarlo Goldoni RevizorNikolaj Vasiljevič Gogol RokenrolMiroslav Hanuš SaxanaM. Macourek, H. Franková, V. Vorlíček Setkání s Patrikem Hartlembeseda a autogramiáda Sex pro pokročiléMichele Riml Sex pro pokročilé 2 aneb Vzhůru do divočinyMichele Riml SMOLÍKOVIHánusz Miró Starci na chmeluBlažek, Rychman, Bažant, Malásek, Hála Šíleně smutná princeznaFrantišek Vlček, Bořivoj Zeman Tři grácie z umakartuMichaela Doleželová, Janka Ryšánek Schmiedtová Vánoční koledana motivy Charlese Dickense VěraPetr Zelenka VlaštovkaGuillem Clua Vše o mužíchMiro Gavran Vše o ženáchMiro Gavran VysavačPatrik Hartl Vzpomínky zůstanouBernard Slade

Kontakt

Studio DVA divadlo
pasáž Paláce Fénix
Václavské náměstí 56
110 00 Praha 1

OTEVÍRACÍ DOBA POKLADNY divadla Studio DVA:
Pondělí – Neděle od 15:00 do 19:00 hod.

(v případě dřívějšího představení pokladna otevřena hodinu před jeho začátkem)

Kontaktujte nás

Studio DVA divadlo
pasáž Paláce Fénix
Václavské nám. 56, Praha 1
Tel. 273 139 147

Navigace

Divadlu na míru Studio GAT
Copyright 2023 © Studio DVA divadlo