Novinky e-mailem

Pro přihlášení k odběru newsletteru vyplňte níže svoji e‑mailovou adresu a odešlete.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Polibek
31. 5. 2021

Dobrá nálada a radost se rozdává na letních scénách divadla Studio DVA

V úterý 1. června začíná již 18. ročník Metropolitního léta hereckých osobností. Letní hraní divadla Studio DVA slibuje dobrou náladu a radost z opětovného shledání. V Praze se hvězdy této populární scény představí vedle tradičního Vyšehradu také na Výstavišti v Holešovicích a v prostředí kouzelného Libeňského zámečku. Mimo hlavní město to pak bude na romantické Tvrzi Divice nedaleko Loun a ve Vítězné u Dvora Králové. Program naplánovaný do 31. srpna počítá kromě jiného i s dvěma premiérami (Tři grácie z umakartu a Vše o mužích) a několika koncerty. Organizátoři slibují, že na 150 představení nabídne pořádnou porci humoru a krásných zážitků.

Přehlídka odstartuje na zbrusu nové Letní scéně na Výstavišti v Holešovicích. „První představení zde odehraje symbolicky Bob Klepl, který se na hraní nejen neskutečně těší, ale také po celou dobu odloučení bavil naše příznivce svým neutuchajícím humorem online,“ uvádí producent Michal Hrubý a dodává, že hrát se bude ve dvou blocích, v červnu a červenci, v zadní části Výstaviště hned vedle Stromovky, kde vznikne amfiteátr s elevací tak, aby bylo z jakéhokoli místa dobře vidět. „Jsme připraveni hrát a uděláme maximum proto, aby se u nás lidé cítili bezpečně.“ Zve na znovuotevření divadel, resp. kultury pod širým nebem, producent, který věří, že se situace postupně stabilizuje. Na prodej vstupenek bylo jen pár dní, takže k dispozici jsou i místa v těch nejlepších kategoriích. Otálet se však nevyplácí, protože se hlediště postupně zaplňuje. Využijte mimořádné příležitosti a navštivte jindy dlouho dopředu vyprodaná představení.  

V prodeji jsou i vstupenky na nádvoří malebného Libeňského zámečku, kde divadlo otevře svoji další pražskou venkovní scénu. Do tohoto open air prostoru se můžete vydat od 18. do 27. června. A těšit se zde můžete např. na Petra Kostku, Evou Holubovou, Petra Štěpánka či Carmen Mayerovou.

Jako každoročně, i letošní Metropolitní léto se ponese ve znamení novinek. Tou první se 10. června otevře tradiční místo konání divadelní přehlídky – Letní scéna Vyšehrad. Návštěvníky přivítají Zlatá Adamovská, Ilona Svobodová a Anežka Rusevová v brilantní komedii Tři grácie z umakartu v režii Ondřeje Sokola. Nechte se překvapit, co asi bude tématem hovorů kadeřnice Marty, její dcery Evy, která má pár kilo navíc a tety Heleny, jež přijela ze Švýcar a přivezla s sebou víc než čokoládu z alpského mléka. „Prostě hořká komedie za života. To je vlastně to, co se mi na té hře líbí nejvíc. Že to je tragikomedie, kdy se vše nádherně prolíná, včetně překvapivého konce“, charakterizuje hru Zlata Adamovská.  „Helena přijíždí ze Švýcarska, krásně oblečená, voňavá, ale vše je jinak a z jejích monologů vyznívá strašný smutek,“ říká o své postavě Ilona Svobodová, pro kterou je zásadní a velmi zajímavé téma emigrantů. „Připadá mi legrační, když se vytahují, předvádějí, zapomínají česky a radí, jak jsme to měli všechno dělat.“ Anežka Rusevová se přidává: „A moje postava Evči do toho všeho přináší ještě téma přijmutí sama sebe a nalezení důvěry v sama sebe.“ A nejen Anežka pěje ódy na spolupráci s Ondřejem Sokolem: „…je režisér chrlící nápady. A také je velice vtipný. Nechal nám prostor i pro nápady naše, ale ty jeho jsou většinou lepší.“ Vše uzavírá Zlata Adamovská, myslím si, že témata ve hře jsou nadčasová, lidská a hodně ze života.“

Následně 12. července uvede divadlo Studio DVA v plenéru na Výstavišti Holešovice premiéru dnes již kultovní komedie Vše o mužích v novém nastudování s Jánem Jackuliakem, Peterem Pechou a Tomášem Novotným. Režisérka Jana Janěková se při její přípravě vrátila po více než deseti letech k textu, který již jednou inscenovala. A setkání to bylo podle jejích slov nečekané, překvapivé, zábavné a vzrušující. „V každém textu se dají objevit nové věci v souvislosti s novými úhly pohledu, jak stárneme a moudříme… Objevování je motorem tvorby,“ dodává režisérka.

Na své si v rámci prázdnin přijdou rovněž hudební fanoušci, pro které je připraveno několik exkluzivních koncertů pod širým nebem. Zazpívá např. Monika Absolonová, Aneta Langerová, Dan Bárta, Szidi Tobias či Hana Zagorová.

V červnu se bude hrát nejen na letních scénách, ale také v kamenném divadle. Do velkého sálu na Václavském náměstí je připraven speciální program osmi představení. V nabídce nechybí kultovní Můj báječný rozvod, stále vyprodané Líbánky na Jadranu a jedinečné reprízy Vysavače, Smolíkových nebo Malého prince. Exkluzivně v předpremiérách uvede divadlo i chystanou novinku Holky jako květ s Eliškou Balzerovou, Ivou Pazderkovou a Marikou Šoposkou. „Hrát za daných omezení a restrikcí uvnitř v divadle je pro nás dlouhodobě ekonomicky neudržitelné, ale chtěli bychom tímto divákům poděkovat, že s námi byli po celou dobu, kdy jsme nemohli hrát. Takže hrajeme a jsme s vámi!, “ dodává k tomuto kroku Michal Hrubý.

Kompletní program Metropolitního léta hereckých osobností s možností zakoupit vstupenky.  

Speciální program červnových představení v divadle.

 

 

Leto.hereckych.osobnosti2021

 

Nejbližší představení

So. 27. 11. - Studio DVA divadlo

Vánoční koleda

18:00

Ne. 28. 11. - Studio DVA divadlo

Vánoční koleda

15:00

Ne. 28. 11. - Malá scéna

Tak já letim!

19:30

Ne. 28. 11. - Studio DVA divadlo

Vysavač

Přesunuto z 2. 5. 2021
20:00

Po. 29. 11. - Malá scéna

Vánoce ve staré Praze

17:30

vyprodáno
Program

Kontakt

Studio DVA divadlo
pasáž Paláce Fénix
Václavské náměstí 56
110 00 Praha 1

OTEVÍRACÍ DOBA POKLADNY divadla Studio DVA:
Pondělí – Neděle od 15:00 do 19:00 hod.

(v případě dřívějšího představení pokladna otevřena půl hodinu před jeho začátkem)

 • Partner
  divadla
 • Hlavní
  mediální
  partneři
  TV Prima Právo Radiožurnál
 • Mediální partneři Radio City Marianne Vlasta
 • Děkujeme Luxor

Kontaktujte nás

Studio DVA divadlo
pasáž Paláce Fénix
Václavské nám. 56, Praha 1
Tel. 273 139 147

Navigace

Divadlu na míru Studio GAT
Copyright 2021 © Studio DVA divadlo