Novinky e-mailem

Pro přihlášení k odběru newsletteru vyplňte níže svoji e‑mailovou adresu a odešlete.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Odpočívej ve svém pokoji
6. 3. 2020

17. ročník Metropolitního léta hereckých osobností zahájil předprodej

Divadlo Studio DVA zahájilo 27. února předprodej vstupenek na představení sedmnáctého ročníku Metropolitního léta hereckých osobností. Na Letní scénu Vyšehrad jsou připraveny hned dva premiérové tituly. V červnu to bude komedie o věčném hledání štěstí mezi muži a ženami Duety s Monikou Absolonovou a Filipem Blažkem. A na srpen se chystá dlouho očekávané uvedení brilantní satirické komedie Revizor. V režijním debutu Evy Holubové se v hlavních rolích představí Kryštof Hádek, Zuzana Kronerová, Bob Klepl a řada dalších. V nabídce přehlídky nebudou samozřejmě chybět ani osvědčené tituly z minulých let. Již podesáté jsou připravena také hudební setkání pod širým nebem. Hrát se bude i na domovské scéně na Václavském náměstí a na Malé scéně, kde se mimo jiné uskuteční sedmý ročník Léta slovenských hvězd a druhý ročník Léta ochotnických divadel. Za produkcí úspěšného pražského divadla se můžete vydat i na Letní scénu Tvrz Divice nedaleko Loun a Letní scénu Vítězná u Dvora Králové nad Labem. Metropolitní léto potrvá od 10. června do 31. srpna 2020.  

Monika Absolonová a Filip Blažek se v červnové novince Duety postupně představí v rolích dvou životních ztroskotanců seznamujících se na inzerát, poté se promění ve velkého šéfa a jeho věrnou sekretářku, chybět nebude ani manželský pár na dovolené snů, a nakonec ne úplně nejmladší nevěsta, co se za „podpory“ svého cynického bratra vdává již potřetí. Režie čtyř hereckých a pěveckých duetů z pera Petera Quiltera se ujal Jakub Nvota.

To Eva Holubová, do stále aktuálního Gogolova Revizora, kterému léta neubrala nic na aktuálnosti, obsadila kromě Kryštofa Hádka, Zuzany Kronerové a Boba Klepla i Sabinu Remundovou, Ivu Pazderkovou, Michala Slaného, Václava Lišku, Romana Štabrňáka, Václava Jílka, Petra Pěknice, Jiřího Ployhara, Radima Madeju a další. V letošní nabídce nebude chybět ani hit loňského léta, legendární lovestory, Starci na chmelu s Berenikou Kohoutovou, Ivanem Luptákem, Zlatou Adamovskou a mnoha dalšími. Na Vyšehrad se z Václavského náměstí přesunou i další úspěšně inscenace z repertoáru divadla. Nechybí mezi nimi hry Patrika Hartla 4 sestry a Hovory o štěstí mezi čtyřma očima. Několika repríz se dočká i Brouk v hlavě a komedie o těžkém údělu mužů, Kutloch aneb I muži mají své dny. Svoji stand-up comedy Celebrity pod širým nebem uvede též Ondřej Sokol. Vyšehrad bude letos hostit také Karla Rodena a Janu Krausovou s komedií Sex pro pokročilé a ve dvou speciálních večerech se zájemci dozvědí od Jany Krausové, Anny Šiškové a Jitky Schneiderové Vše o ženách.

Diváci se v rámci přehlídky dočkají i 12 uvedení Líbánek na Jadranu, které jsou až na tři reprízy z kapacitních důvodů naplánovány do kamenného divadla. Jednou z výjimek je repríza této stále vyprodané komedie na Letní scéně Vítězná, nedaleko Dvora Králové nad Labem. V historických kulisách nádvoří romantické Tvrze Divice, kde divadlo našlo svoji stálou letní scénu, jsou pak připraveny další dva večery ve společnosti Evy Holubové a Boba Klepla a ostatních protagonistů tohoto úspěšného představení. Do chmelařského kraje se mohou diváci vydat také na Starce na chmelu a komedie s Karlem Rodenem a Janou Krausovou, či Brouka v hlavě nebo na jedinou reprízu kultovního představení Podivné odpoledne Dr. Zvonka Burkeho v podání brněnského Divadla Bolka Polívky.

Po desáté budou v rámci tzv. off programu Letní scény Vyšehrad uvedeny rovněž koncerty vybraných interpretů. Letos sem zavítá, jako již tradičně, slovenská šansoniérka Szidi TobiasDan Bárta za doprovodu Robert Balzar Tria a chybět nebude ani Monika Absolonová spolu s Boom! Bandem Jiřího Dvořáka.

Již sedmým rokem se chystá i Léto slovenských hvězd. Přehlídka bratislavských divadelních souborů se uskuteční v druhé polovině srpna. Navíc pro velký úspěch proběhne v polovině července i druhé Léto ochotnických divadel. Předprodej vstupenek na koncerty a tyto dvě přehlídky bude zahájen později. 

Metropolitni_leto_zahajilo.predprodej

Nejbližší představení

Čt. 20. 1. - Studio DVA divadlo

Saxana

Přesunuto z 13. 3. 2021
19:00

Čt. 20. 1. - Malá scéna

Otevřené manželství

Přesunuto z 21. 5. 2021
19:30

vyprodáno
Pá. 21. 1. - Studio DVA divadlo

Saxana

Přesunuto z 19. 2. 2021
19:00

Pá. 21. 1. - Malá scéna

Vše o mužích

19:30

So. 22. 1. - Studio DVA divadlo

Saxana

Přesunuto z 20. 2. 2021
14:00

Program

Kontakt

Studio DVA divadlo
pasáž Paláce Fénix
Václavské náměstí 56
110 00 Praha 1

OTEVÍRACÍ DOBA POKLADNY divadla Studio DVA:
Pondělí – Neděle od 15:00 do 19:00 hod.

(v případě dřívějšího představení pokladna otevřena půl hodinu před jeho začátkem)

 • Partner
  divadla
 • Hlavní
  mediální
  partneři
  TV Prima Právo Radiožurnál
 • Mediální partneři Radio City Marianne
 • Děkujeme Luxor

Kontaktujte nás

Studio DVA divadlo
pasáž Paláce Fénix
Václavské nám. 56, Praha 1
Tel. 273 139 147

Navigace

Divadlu na míru Studio GAT
Copyright 2022 © Studio DVA divadlo