Léto 2016

logo_leto

15082012579

Rezervace a informace v den představení + 420 736 297 869 (17:30 – 20:00)

Již 13. ročník Metropolitního léta hereckých osobností letos proběhne od 23. června do 31. srpna na Letní scéně Vyšehrad a v divadle Studio DVA. Hlavním lákadlem vyšehradské scény je světová premiéra nové letní komedie Patrika Hartla 4 sestry. Chybět samozřejmě nebudou ani osvědčené tituly z minulých let a již pošesté jsou připravena i hudební setkání pod širým nebem. Navíc na domovské scéně na Václavském náměstí odehrajeme v průběhu prázdnin několik repríz stále vyprodané hry Sex pro pokročilé, Vysavač a SMOLÍKOVI a jejich podivuhodné dobrodružství. Kompletní program naleznete zde.

Již třetím rokem je na srpen do divadla připraveno i Léto slovenských hvězd. Přehlídka bratislavských divadelních souborů se uskuteční v druhé polovině srpna. Diváci se mohou těšit na taková jména slovenského divadla jakými jsou Emília Vášáryová, Milan Lasica, Milan Kňažko, Zuzana Mauréry, Petra Polnišová a mnoho dalších.

Letní scéna Vyšehradhlediste_Vysehrad_VIP Hlediste_Vysehrad_cislovana.zona tribunka_VysehradLetni.scena_cinohra_2016

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Představení na Letní scéně Vyšehrad začínají ve 20.00 hodin, pouze představení Vše o mužích a Zdravý nemocný začínají v 19.00 hodin. Do areálu je vstup umožněn vždy 30 minut před začátkem představení/koncertu.

Představení se konají i za deště a nepříznivého počasí. Jeviště je kryté a diváci dostávají pláštěnky. V případě chladného počasí je možné si zapůjčit deku za poplatek 20 Kč. (Při dešti se deky nepůjčují.)

Informace o konání produkce při velmi nepříznivém počasí obdrží diváci přímo na místě konání. Představení se nikdy neruší předem. Pořadatel si vyhrazuje právo, s ohledem na špatné počasí, odložit začátek představení (max. o 30 minut). O přerušení či zrušení představení rozhoduje výhradně pořadatel na místě.

Pokud by skutečně došlo k tomu, že by představení muselo být zrušeno z důvodu velmi nepříznivého počasí, vstupenky se vyměňují na náhradní termín dle vlastního výběru, a to v pokladně divadla Studio DVA nebo v následujících dnech přímo v pokladně na Letní scéně. Vstupné se nevrací. Vycházíme tak vstříc divákům a garantujeme, že i v případě zrušení představení (v jakoukoliv dobu) jej uvidí v náhradním termínu. V případě koncertů, bude-li produkce zahájena, se vstupné nevrací. Kompletní znění obchodních podmínek naleznete zde.

mapa_vysehrad

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Veřejné toalety se nacházejí mimo areál Letní scény nedaleko katedrály sv. Petra a Pavla. Vzhledem k charakteru kulturní památky a přírodního amfiteátru závažné stavebně technické důvody vylučují prostor přizpůsobit osobám s omezenou schopností pohybu. Návštěva Letní scény Vyšehrad je momentálně možná jen za dodržení organizačních podmínek uvedených v Návštěvním řádu (bod č. 11).

Letní scéna (mapa

Amfiteátr uprostřed hradeb je v provozu od 90. let 20. stol. Nachází se v nejsevernější a zároveň nejmladší části opevnění – redanu. Ten byl vybudován v letech 1849 – 1850. Z tohoto opevňovacího místa by bylo možné, s nasazením dělostřelectva, ostřelovat Podskalí, Vltavu a část Nového Města, při případných nepokojích obyvatelstva. Pro zamýšlený účel nebyl redan nikdy využit.

Chcete-li spojit návštěvu divadelního představení s příjemnou procházkou areálem Vyšehradu a jeho okolím, doporučujeme vám například tuto trasu: Přijeďte metrem C na stanici Vyšehrad, projděte kolem Kongresového centra k Táborské bráně a dále k Leopoldově bráně, kterou vstoupíte do areálu Vyšehradu. Zamiřte až do nejvzdálenějšího rohu areálu, kde je váš cíl – Letní scéna. Po skončení představení se můžete projít k nejvýznamnějším pamětihodnostem Vyšehradu – katedrále sv. Petra a Pavla a Slavínu. Z ochozu nad vyšehradskou skálou se vám naskytne nádherný pohled na večerní Prahu. Nakonec můžete zamířit k Cihelné bráně, kterou areál Vyšehradu opustíte. Vratislavovou ulicí sejdete na Nové město a pokud se nerozhodnete ještě pro procházku po vltavském nábřeží, můžete odcestovat tramvají ze zastávky Výtoň nebo Albertov.

Nejbližší představení

St. 1. 6. - Studio DVA divadlo

Opačné pohlaví
DERNIÉRA

19:00
Čt. 2. 6. - Studio DVA divadlo

Ženy přežijí

19:00
Pá. 3. 6. - Studio DVA divadlo

O lásce
DERNIÉRA

20:00
So. 4. 6. - Studio DVA divadlo

Půldruhé hodiny zpoždění
I. DERNIÉRA

19:00
Ne. 5. 6. - Studio DVA divadlo

Půldruhé hodiny zpoždění
II. DERNIÉRA

19:00
Program

Vyhledávání
Nenašli jste, co jste chtěli...

Kontakt

Studio DVA divadlo
pasáž Paláce Fénix
Václavské náměstí 56
110 00 Praha 1

Pokladna
pondělí-neděle: 11:00-19:00
tel. 222 222 598

Newslleter
Chcete informace o novinkách
Studio DVA divadlo?

Kontaktujte nás

Studio DVA divadlo
pasáž Paláce Fénix
Václavské nám. 56, Praha 1
Tel. 273 139 147

Navigace

Divadelníkům na míru Studio GAT
Copyright 2016 © Studio DVA divadlo