Hra
Géralda
Sibleyrase

ve spolupráci
s Jeanem Dellem

Půldruhé hodiny zpoždění

Daniela Kolářová

Daniela Kolářová je od roku 1971 členkou Divadla na Vinohradech, ale v poslední době sklízí úspěchy ve hrách, které na své mateřské scéně nehraje. Za svůj herecký výkon v inscenaci U cíle Thomase Bernharda v pražském Divadle Komedie získala koncem března 2005 Cenu Alfréda Radoka za ztvárnění matky. Poprvé hrála ve Studiu DVA ve hře Ingmara Bergmana Podzimní sonáta. Výčet jejích filmových a televizních rolí je velmi dlouhý – ve filmu jsme ji poprvé mohli vidět v roce 1967 v Soukromé vichřici, naposledy letos ve Vratných lahvích.

Milan Lasica

Milan Lasica vystudoval na bratislavské VŠMU dramaturgii se zaměřením na malé formy. Prošel několika scénami, od roku 1978 byl členem činohry Nové scény v Bratislavě, v roce 1982 se stal uměleckým šéfem Štúdia L+S, kde dnes působí jako ředitel. Čeští diváci jej znají nejen z mnoha filmů a z televize, ale také z jeho vystoupení s dlouholetým partnerem na scéně Júliem Satinským. Patří dodnes k nejoblíbenějším česko-slovenským hercům, a v Praze často hostuje především se Štúdiem L+S. Účinkování v inscenaci Půldruhé hodiny zpoždění je jeho první spolupráce se Studiem DVA.

Jean Dell a Gérald Sibleyras

Francouzský herec, filmový scénárista a divadelní autor Jean Dell se narodil roku 1961. Nejprve psal rozhlasové hry a poté se začal věnovat divadlu, filmu a televizi. Často spolupracuje s Géraldem Sibleyrasem, se kterým se seznámil ve francouzské rozhlasové stanici France Inter. Tento francouzský scénárista, spisovatel, autor dialogů a asistent produkce se narodil také roku 1961. Působí v rádiu France Inter a má za sebou mnoho scénářů pro celovečerní filmy.

Napsali o inscenaci

ELLE doporučuje: Půldruhé hodiny zpoždění

 

Po třiceti letech manželství je nejvyšší čas mnoho věcí zásadně změnit. Manželé Sansieuovi se jednoho dne během devadesáti minut pokusí o sexuální renesanci, revoltu proti zavedeným manželským stereotypům a vymetení nudy ze svého života. Podaří se jim to?
Osoby a obsazení
 
Laurence Daniela Kolářová
Pierre Milan Lasica
 
Překlad Alexander Jerie
Režie Patrik Hartl
Scéna Ivo Žídek
Kostýmy Vlaďka Prudičová
Hudba Marko Ivanović
Produkce Jana Leščáková

 

Délka představení: 1 hod. 20 min. (bez přestávky)

Česká premiéra 14. června 2007 ve Švandově divadle v rámci Léta hereckých osobností 2007.

Inscenace vznikla v koprodukci se Štúdiem L + S, Bratislava.

Tuto inscenaci obouvá Baťa.

 

 

Kliknutím na náhled zobrazíte větší fotografii.

Fotografie v tiskové kvalitě.

Prohlédněte si také
fotografie ze slavnostní premiéry.

Záznam inscenace - Česká televize (2009)
YouTube