Novinky e-mailem

Pro přihlášení k odběru newsletteru vyplňte níže svoji e‑mailovou adresu a odešlete.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Zdravý nemocnýLesNičeho nelituji - Pocta Édith Piaf

Orozovič Igor

Vystudoval pražské Gymnázium Budějovická a poté byl přijat na Konzervatoř Jaroslava Ježka, obor Muzikálové herectví. Absolvoval studium činoherního herectví na pražské DAMU a po úspěšném konkurzu na roli Oidipa v činohře Národního divadla moravskoslezského získal nabídku stálého angažmá. Zde si zahrál také například Amadea, Nikolu Šuhaje, Tristana anebo Jarka Lukavského v muzikálu Donaha. Po několika sezonách dostal nabídku do Národního divadla v Praze, kterou přijal a kde dodnes působí. Hostuje i v jiných pražských divadlech (Činoherní klub – Bratři Karamazovi, Divadlo v Dlouhé – Lucerna, Divadlo Kalich – Božská Sarah, A studio Rubín – Svatá země).
Je spoluzakladatelem a spoluautorem Cabaretu Calembour, pro který kromě textů píše i hudbu a ve kterém s ostatními tvůrci účinkuje (Divadlo pod Palmovkou, Studio Ypsilon).
V roce 2011 byl nominován na Cenu Alfréda Radoka v kategorii Talent roku. Na ostravském jevišti byl v roce 2012 nominován na Cenu Thálie za roli Faraona v muzikálu T. Rice a A. L. Webbera Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť. V Národním divadle byl v roce 2016 nominován na Cenu Thálie za roli Jiřího Traxlera v inscenaci V rytmu swingu buší srdce mé.
Filmovou zkušenost získal např. ve filmu Bella Mia (režie Martin Duba), Nepravděpodobná romance (režie Ivan Vojnár), Zakázané uvolnění (režie Jan Hřebejk), Laputa (režie Jakub Šmíd), Fotograf (režie Irena Pavlásková).

orozovic

Podílí se na těchto inscenacích:

Les

Kontaktujte nás

Studio DVA divadlo
pasáž Paláce Fénix
Václavské nám. 56, Praha 1
Tel. 273 139 147

Navigace

Divadlu na míru Studio GAT
Copyright 2019 © Studio DVA divadlo