Novinky e-mailem

Pro přihlášení k odběru newsletteru vyplňte níže svoji e‑mailovou adresu a odešlete.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Funny Girl Bond / MedeaOscar pro Emily

Javorský Vladimír

Narodil se 2. května 1962 v Ostravě. Roku 1986 absolvoval studia herectví na JAMU v Brně. Hned na to se uchytil v brněnském Divadle na provázku. V roce 1993 nastoupil do Činoherního klubu v Praze. Jeho jméno se od tohoto období objevuje i v dalších divadlech, kde občas hostuje (Divadlo Archa, Viola, Divadlo v Řeznické, Divadlo v Dlouhé ad.), a od roku 1999 působí v Národním divadle. V divadle Studio DVA účinkoval ve hře Druhý břeh.
Vladimír Javorský má na svém kontě asi padesát filmových a televizních rolí ve filmech. V roce 2011 získal za film Poupata cenu Český lev za hlavní mužský herecký výkon a Cenu české filmové kritiky jako Hlavní herec.
Na televizních obrazovkách se poprvé objevil už během studií v seriálu Černá země. Od té doby se objevuje v televizních seriálech (např. Chlapci a chlapi, Vlak dětství a naděje, Bylo nás pět, Největší z pierotů, Báječná léta pod psa, Poupata, Čapkovy kapsy, Nevinné lži, Andělé všedního dne, Americké dopisy, Já, Mattoni, Bohéma aj.)
Zahrál si také v celovečerních filmech (např. Černí baroni, Nejasná zpráva o konci světa, Lotrando a Zubejda, Báječná léta pod psa, Ene Bene, Kousek nebe ad.).
Hranice schopností Vladimíra Javorského ale nekončí na divadelních prknech nebo před kamerami, také zpívá a hraje na saxofon.

javorsky

Podílí se na těchto inscenacích:

Les

Kontaktujte nás

Studio DVA divadlo
pasáž Paláce Fénix
Václavské nám. 56, Praha 1
Tel. 273 139 147

Navigace

Divadlu na míru Studio GAT
Copyright 2019 © Studio DVA divadlo