Novinky e-mailem

Pro přihlášení k odběru newsletteru vyplňte níže svoji e‑mailovou adresu a odešlete.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Funny Girl Bond / MedeaOscar pro Emily

Beneš Vladislav

Od dětství působil v dabingu, uplatnil se také jako dětský herec na několika divadelních scénách (Národní divadlo, Divadlo E. F. Buriana). Po gymnáziu vystudoval herectví na DAMU. V letech 1980–83 působil ve Středočeském divadle J. Průchy v Kladně a Mladé Boleslavi, kde dostal příležitost v rolích jako Romeo (Romeo a Julie), Mauglí (Kniha džunglí), Orestes (Oresteia), Arnoštek (Rozmarné léto). Od roku 1982 je členem činohry Národního divadla v Praze a vytvořil zde dosud více než devadesát rolí rozličných typů. Například vodník Michal (Lucerna), Puk (Sen noci svatojánské), George (Naše městečko), David (David a Goliáš), Jago (Othello), v současné době Duval (Manon Lescaut) a Mlynář (Mlynářova opička).
Filmografie Vladislava Beneše je nejpočetnější z přelomu 70. a 80. let, kdy ztvárnil sebevědomé a temperamentní mladíky v několika filmech, inscenacích a seriálech. Například v mezinárodně oceněném televizním filmu Chvíle pro píseň trubky, dvoudílné televizní hře Nevěsta a Tchýně, Rytmus 1936, Martynové, Čertův švagr, Pravda a lež, v seriálech Laskavý divák promine, První republika.
Rozsáhlá je jeho činnost v dabingu. Jeho hlasem promlouvají například Richard Gere nebo Pierce Brosnan. Velké dabingové příležitosti mu přinášejí také zahraniční seriály (například Kriminálka Las Vegas, Můj přítel Monk, Perníkový táta). Více než 25 let působí jako pedagog herectví na pražské konzervatoři.

benes

Podílí se na těchto inscenacích:

Les

Kontaktujte nás

Studio DVA divadlo
pasáž Paláce Fénix
Václavské nám. 56, Praha 1
Tel. 273 139 147

Navigace

Divadlu na míru Studio GAT
Copyright 2019 © Studio DVA divadlo