"Nespěchejte, netrapte se, uvařte si dobrý čaj, přikryjte se dekou a poslouchejte ...zazpívám vám, co se mi stalo." Těmito slovy by Szidi mohla klidně uvést své nové album. Její jedinečná interpretace a atmosféra alba totiž vytváří pocit osobního až důvěrného propojení. Pokud se zaposloucháte, nebudete ho chtít darovat. Budete si ho chtít ponechat.

Sedmoláska obsahuje celkem 24 písní -'the best of' v koncertních verzích a nové uchu lahodící instrumentaci. Všechny skladby pocházejí z autorské dílny Milan Vyskočáni (hudba) a Peter Lipovský (texty), jedinou výjimku tvoří lety ověřený hit "Na hotelu v Olomouci" autorské dvojice Petr Hapka a Michal Horáček. Do konečného výběru na 2 CD se dostaly ty nejlepší písně, jejichž nápěvy znějí v uších, hlavách a srdcích posluchačů ještě dlouho po jejich vyslechnutí.

Poetický název alba vyplynul z vnímaného pocitového spojení původního významu slova a osobní reflexe zpěvačky. Sama k tomu dodává: "Sedm je symbol. Symbol pochází z řeckého symbállein, což znamená spojovat dohromady ... Sedmoláska je jako sedmé nebe, jako sedm dní v týdnu, jako sedm pečetí ... Sedm je silné číslo a láska je to, na čem záleží. Sedmoláska je symbol vyjadřující, že láska pokračuje, že se počítá na vícekrát, že s ní můžeme počítat."

Z celého alba už na první poslech dýchne na posluchače celková pohoda a skvělá sehranost jednotlivých muzikantů, stejně však i živelná radost a energie jejich živých vystoupení. Kapela na desce hraje ve stabilním složení Szidi Tobias (zpěv), Milan Vyskočáni (akustická kytara, klavír), Marcel Buntaj (bicí nástroje), Martin Gašpar (kontrabas), Andrej Gal (violoncello), Richard Šimurka (tenorsaxofon, flétny) a Viliam Majer (akordeon). Nahrávka vznikla v rekordním čase ve studiu Cobrasound Martina Čemu. Ten se zhostil i mixáže, masteringu a zvukové režie nahrávky, pod vizuální stránku CD se podepsal zkušený grafický designér Dodo Dobrík.

 

Szidi Tobias & Band: Sedmoláska

 1. Tak málo lásky
 2. Idylka
 3. Obrázky o láske
 4. Bylobudenení
 5. Punto Fijo
 6. Tiene nad krajinou Arles
 7. Dva koně Chagalla
 8. Sama
 9. Lojzko
 10. Dala som milému
 11. Tabák, pilka
 12. V domě
 13. Ušla by som
 14. Zimní noci
 15. Poď
 16. Štyri besné psiská
 17. Hat.to je taký
 18. Po polnoci v júli
 19. Jediná
 20. Tvrdohlavá
 21. Divá ruža
 22. Z plnejch plic
 23. Nech sa deje
 24. Na hotelu v Olomouci
 

Szidi Tobias — hlavní stránka

Szidi Tobias - Tvrdohlavá