Novinky e-mailem

Pro přihlášení k odběru newsletteru vyplňte níže svoji e‑mailovou adresu a odešlete.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

CELEBRITYNičeho nelituji - Pocta Édith Piaf Monika Absolonová a piano

Hašler…

Léto ochotnických divadel 2019

19. července 2019 – VSTUPENKY

Životopisný příběh o Karlu Hašlerovi. Byl hvězdou tehdejšího „showbyznysu“ a přesto současně hercem Národního divadla. Podle mínění hlasatelů vysoké kultury bylo toto dvojí angažmá neslučitelné, a právě proto musel Zlatou kapličku opustit. Přesto, či právě proto, Hašlera publikum, jež zjevně nedorostlo nárokům vysoké kultury, nezavrhlo, naopak, milovalo ho i tehdy, když propůjčil své příjmení stejně oblíbeným bonbonům. Hra obsahuje písně Karla Hašlera a děj je postaven formou divadelní hry v rámci filmového zpracování.

Autor: Pavel Kohout
Scéna, režie: Martin Kovářík

Hrají: Martin Kůrka, Halina Brošová, Milan Chochola, Petr Šibrava, Radka Kodešová, Přemysl Pokorný, Hana Marešová, Zdena Kotzotová, Dana Štědrová, Marie Kopečná, Zdeněk Hes, Martin Kovářík, Vladislav Kalaš, Kamila Tomanová, Jakub Kalaš, Filip Wagner, paní Léblová, jezevčík Ludvík a chrt Kamil 

Asistentka režie: Zdena Kotzotová
Kostýmy: Hana Šímová, Radka Kodešová
Osvětlení: Jiří Mika
Zvuk: Jiří Mika ml.

Hašler...

Délka představení: 1 hod. 30 min. bez přestávky

Divadelní soubor Jiřího Voskovce, Sázava
První divadelní pokusy se v Sázavě odehrály už v druhé polovině 19. století pod vedením místního ranhojiče a lékaře Jindřicha Pokorného. V roce 1897 pak vznikl Ochotnický kroužek pod vedením Antonína Mladějovského. První organizovaný spolek se stálými členy a dramaturgií vznikl v roce 1901 a dostal jméno Sázavan. Od roku 1977 pracoval soubor pod vedením profesionálního režiséra Čestmíra Kováře. V roce 1982 se z něj odpoutala skupina mladších divadelníků, která se zaměřila spíše na hudební komedie a po roce 1989 se přejmenovala na Divadelní soubor Jiřího Voskovce. Z její iniciativy vznikla v Sázavě v roce 2000 soutěžní přehlídka amatérských hudebních divadel Voskovcova Sázava. Vavříny na ní sbírají i Sázavští. Dlouhá léta pod vedením režiséra Jiřího Janouška. V roce 2012 s hrou „Pancho se žení“, již pod taktovkou Martina Kováříka, získali Cenu diváckou a cenu Nejlepší představení, Milan Štědra s Janem Rejhonem si odnesli cenu za Nejlepší hudbu a Maruška Kopečná získala čestné uznání za roli tetičky. Pancho bodoval i na přehlídce ve Velkém Oseku, odkud si odvezli cenu za scénář. Rok 2013 završil soubor vítězstvím s novou hrou Pavla Kohouta Cesta kolem světa za 80 dní, se kterou se zúčastnil i přehlídky v Rakovníku, kde dostal cenu za scénu. Dramatem Dobyvatelé v roce 2015, ke 110. výročí narození, vzdali hold místnímu rodákovi Jiřímu Voskovcovi. Následovala hra Balada pro banditu, kterou napsal Milan Uhde a krásnou hudbou podpořil Miloš Štědroň. V roce 2018 vznikly dvě hry. Část souboru nastudovala známou hru Hrobka s vyhlídkou od Normana Robbinse, která měla premiéru 1.6.2018 a druhá část souboru získala autorská práva od Pavla Kohouta na hru Hašler, která doplnila bohatý program v Sázavě k oslavám 100.výročí vzniku republiky. V současné době má soubor něco kolem třiceti stálých členů a těší se z velké přízně a podpory Města Sázava.

www.divadlo-sazava.cz

Nejbližší představení

Út. 16. 7. - Letní scéna Vyšehrad

Brouk v hlavě

20:00
vyprodáno
St. 17. 7. - Letní scéna Vyšehrad

Brouk v hlavě

20:00
vyprodáno
Čt. 18. 7. - Letní scéna Vyšehrad

Brouk v hlavě

20:00
vyprodáno
Pá. 19. 7. - Studio DVA divadlo

Hašler...

19:00
Pá. 19. 7. - Letní scéna Vyšehrad

CELEBRITY

20:00
Program

Kontakt

Studio DVA divadlo
pasáž Paláce Fénix
Václavské náměstí 56
110 00 Praha 1

Pokladna
pondělí-neděle: 11:00-19:00
tel. 222 222 598

Kontaktujte nás

Studio DVA divadlo
pasáž Paláce Fénix
Václavské nám. 56, Praha 1
Tel. 273 139 147

Navigace

Divadlu na míru Studio GAT
Copyright 2019 © Studio DVA divadlo