Novinky e-mailem

Pro přihlášení k odběru newsletteru vyplňte níže svoji e‑mailovou adresu a odešlete.

Hello, Dolly!Poprask na laguněŠašek a syn

Jarní divadelní workshop pro děti

14. a 15. dubna 2017 – KAPACITA NAPLNĚNA
Bylo nás pět (pro děti 7 – 11 let)
Herecká dílna – pohyb (pro děti 12 – 14 let)

pohadkovy.podzim

 

BYLO NÁS PĚT
Kdo by neznal příhody pěti malých rošťáků, pro které je svět jedno velké hřiště? Péťa Bajza, Čenda Jirsák, Tonda Bejval, Éda Kemlink a Pepek Zilvar z chudobince – každý z nich je úplně jiný, ale vždy drží pohromadě a společně zažívají úžasná dobrodružství!
Na letošním tematickém workshopu se necháme vést příběhy z pera Karla Poláčka a přeneseme je do prostředí divadla Studio DVA. Spolu s klučičí pětkou se neohroženě pokusíme ochočit vosy, svedeme napínavou bitvu s Ješiňáky a Habrováky a co teprve když dorazí cirkus! Fantazii a kreativitě se meze nekladou, každý může být novým členem party.

–          termín: 14. a 15. dubna 2017 vždy 9:00 – 14:00 

–          věk: 7 – 11 let (omezená kapacita 20 míst)

–          cena: 700,- Kč za oba dny

–          stravování: vlastní (1 x svačina, oběd), láhev na pití (pitný režim zajištěn po celý den)

–          lokace: divadlo Studio DVA – jeviště

–          lektoři: Linda Šilarová, Klára Šalomounová

PŘIHLÁŠKA_Bylo nás pět

 

HERECKÁ DÍLNA – POHYB – KAPACITA NAPLNĚNA
Víte co všechno musí umět takový herec? Co obnáší herecká profese a o čem je vlastně divadlo se dozvíte na dvoudenní herecké dílně zaměřené na jednu z hlavních složek herectví – pohyb.
V divadelní dílně herectví – pohyb si osvojíte základní znalosti a dovednosti práce s prostorem za sebe i za postavu. Formou dílčích hereckých cvičení si vyzkoušíte základní principy komunikace s partnerem a se skupinou na jevišti i mimo něj. Herecká dílna je rámcově postavena na pohybové metodě Jacques Lecoq – tzn. poznání vlastního těla a práce na postavě skrze jednotlivé živly – voda, oheň, vzduch. Cílem herecké dílny je osvojit si pohybové schopnosti a vnímat a analyzovat divadelní představení jako divák zkušený a znalý.

PŘIHLÁŠKA_Herecká dílna – pohyb

–          termín: 14. a 15. dubna 2017 vždy 15:00 – 19:00 

–          věk: 12 – 14 let (omezená kapacita 10 míst)

–          cena: 700,- Kč za oba dny

–          stravování: vlastní (1 x svačina), láhev na pití (pitný režim zajištěn po celý den)

–          lokace: divadlo Studio DVA – zkušebna

–          lektoři: Linda Šilarová, Klára Šalomounová / hosté: Marie Adamová – pohyb, Natálie Preslová – teorie divadla /

storno podmínky pro oba workshopy:

  • v případě zrušení účasti do 30 dnů před akcí vracíme 50 % z celkové ceny
  • v případě zrušení účasti do 14 dnů před akcí vracíme 20 % z celkové ceny
  • v případě zrušení účasti méně než 14 dní před akcí se poplatek nevrací.

V případě, že rodič sežene za své dítě náhradu na celý program, vratka činí 100 % ze zaplacené částky.

Kontakt: Linda Šilarová, tel.  273 139 147, linda.silarova@studiodva.cz

Lektorky
lindaLinda Šilarová (absolventka DAMU, obor dramatická výchova a absolventka Budilovy divadelní školy, zabývající se pohybovou metodou Jacques Lecoq) se věnuje divadelní produkci a lektorování. V roce 2013 úspěšně organizovala a lektorovala cyklus divadelních dílen, Jak se dělá divadlo v Divadle Na zábradlí. V roce 2014 navázala na úspěšný projekt divadelních dílen v Divadle v Řeznické a v následujícím roce se zaměřila na výchovu budoucího diváka skrze tvůrčí workshopy určené pedagogům v Divadle v Dlouhé. V současné době spolupracuje znovu s Divadlem v Řeznické na divadelních dílnách zaměřených na jednotlivé složky hereckého projevu (hlas, pohyb, práce s loutkou). V divadle Studio DVA již vytvořila několik tematicky strukturovaných divadelních workshopů podle literární předlohy určené dětem, některé z nich byly navíc vytvořeny s návazností na představení z repertoáru divadla (divadelní tábor Lichožrouti – léto 2014, divadelní workshop Děvčátko – Vánoční příběh – podzim 2014, divadelní workshop Děti z Bullerbynu – jaro 2015, divadelní tábor Smolíkovi – léto 2015, Komedie o hvězdě – podzim 2015, divadelní workshop Záhada hlavolamu – jaro 2016, divadelní tábor Šíleně smutná princezna – léto 2016, Jak se dělá divadlo – zima 2016).

natálie preslováNatálie Preslová (studentka doktorského studia Divadelní vědy na FF UK), se věnuje divadelní dramaturgii, scenáristice a překladu divadelních textů z francouzštiny, mj. i dramatice pro děti. Jako dramaturg a spoluautor textu se podílela např. na inscenaci Etiketa pro sígry (Malé divadlo České Budějovice, 25. ledna 2014), na inscenaci Plné ruce revoluce (Slezské divadlo Opava, 16. listopadu 2014) a na inscenaci Rychlé šípy RELOADED (Západočeské divadlo v Chebu, 19. prosince 2016). Je ředitelkou festivalu francouzského divadla Sněz tu žábu. V divadle Studio DVA se dosud podílela na většině divadelních workshopech.

Klara.Salomounova

Klára Šalomounová
(absolventka Vyšší odborné školy herecké, obor Herectví a moderování) – na stálé scéně VOŠH s názvem Pidivadlo ztělesnila řadu rozmanitých divadelních postav. Podílela se např. na vzniku autorské inscenace Máchovy hrdličky křik!, kde si zahrála mimo jiné Lori, ženu Karla Hynka Máchy. Věnovala se zde ale i tvorbě pro děti. Dramatizace slavné pohádky Zdeňka Svěráka Tatínku, ta se ti povedla, ve které Klára účinkovala jako vypravěčka a zároveň loutkoherečka, se v Pidivadle dočkala desítky repríz. V současné době působí jako herečka a dramaturgyně v souborech d*studio 13 a Holé Neštěstí. V divadle Studio DVA se podílí na tvorbě divadelních workshopů a prohlídek divadla pro školy.

 Marie.AdamovaMarie Adamová
(absolventka oboru Teorie a kritika na DAMU a Pedagogika moderního a současného tance na HAMU), se věnuje jak své divadelní praxi (Teatr Novogo Fronta, autorská představení atd. ), tak výuce různých kurzů pro veřejnost s tanečním či divadelním obsahem (TS Voila, Dancers Club aj. ). Ve své pedagogické praxi se setkává snad se všemi věkovými i schopnostními skupinami. V divadle Studio DVA se již podílela na několika divadelních workshopech.

Foto z minulých akcí.

Jarni_1 jarni_2 jarni_3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

jarni_4

jardni_5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

podzimni_1

podzimni_2

 

 

 

 

 

Nejbližší představení

Čt. 23. 3. - Studio DVA divadlo

Šašek a syn
Divadlo Bolka Polívky

19:00
vyprodáno*
Pá. 24. 3. - Studio DVA divadlo

Evita

19:00
vyprodáno*
So. 25. 3. - Studio DVA divadlo

Evita

15:00
vyprodáno*
So. 25. 3. - Studio DVA divadlo

CELEBRITY

20:00
vyprodáno*
Ne. 26. 3. - Studio DVA divadlo

Rybárik kráľovský
Štúdio L+S

19:00
Program
* Zbývají poslední volná místa - volejte 222 222 598

Kontakt

Studio DVA divadlo
pasáž Paláce Fénix
Václavské náměstí 56
110 00 Praha 1

Pokladna
pondělí-neděle: 11:00-19:00
tel. 222 222 598

Kontaktujte nás

Studio DVA divadlo
pasáž Paláce Fénix
Václavské nám. 56, Praha 1
Tel. 273 139 147

Navigace

Divadlu na míru Studio GAT
Copyright 2017 © Studio DVA divadlo