Herci
Komedie pro 7 lidí v podání 2 nešťastných herců

Hrají

Herečka
Jo
Saša
Bee
Zuzana
Bydžovská
Herec
Steven
Barney
Bohumil
Klepl
Režie Petr Zelenka
Scéna Martin Chocholoušek
Kostýmy Martin Chocholoušek
Vladimíra Fomínová

Česká premiéra:
13. 3. 2008 v Divadle Ta Fantastika

Obnovená premiéra:
19. 3. 2010 v Divadle Palace

Fotoalba:

Portrétní fotografie
Portrétní fotografie

Fotografie z představení
Fotografie z představení

Rafinovaná hra s identitou postav i jejich představitelů. Herci podstupují "v přímém přenosu" nemilosrdnou zkoušku své invence i vitality. Okolnosti je nutí vymýšlet neskutečné převleky i krkolomné improvizace... A při tom všem ještě řeší své pracovní i milostné vztahy.

Hru napsal Petr Zelenka inspirován současným britským dramatikem a spisovatelem Michaelem Fraynem původně pro Annu Šiškovou a Adyho Hajdu. Pod názvem Odjezdy vlaků ji uvádělo s velkým úspěchem bratislavské Divadlo Astorka 90 a v Čechách naše Studio DVA. Proto se dá říci, že hra není na našem repertoáru zcela nová, spíše se v nové podobě vrací.

Před premiérou Herců vysvětlil Petr Zelenka, jak vlastně text a nápad na hru vznikl: "V podstatě ve chvíli, kdy jsem viděl představení Fraynovy hry Číňani v divadle v Celetné po deseti letech. Uvědomil jsem si, že Jakub Saic s Petrou Špalkovou v téhle hře prožili skoro třetinu života, zestárli v ní, hra se prodloužila asi o dvacet minut a najednou mi připadala spíš smutná. Tak jsem si řekl, že to je zajímavý osud jedné frašky a když mě Anička Šišková oslovila a chtěla, abych pro ni a pro Adyho Hajdu něco napsal, stvořil jsem tuhle ´hru o hře´."

Petr Zelenka

Petr Zelenka (* 1967) — autor a režisér filmů Knoflíkáři, Rok ďábla, Příběhy obyčejného šílenství, scénárista filmu Samotáři a autor a režisér inscenací Dejvického divadla Příběhy obyčejného šílenství a Teremin. Pro krakovské Národní Staré divadlo Heleny Modrzejewské připravil světovou premiéru své nové hry Očištění. Na začátku roku 2008 dokončil film Karamazovi inspirovaný stejnojmennou inscenací Dejvického divadla.

Michael Frayn

Michael Frayn (* 1933) — současný britský dramatik, novinář a spisovatel. Na českých scénách jsou často uváděny jeho komedie Zepředu, zezadu (Bez roucha), Číňani a Kodaň.