Arnošt Goldflam: Dámská šatna

Osoby a obsazení

Truda Jana Krausová
Marie Zdeňka Žádníková Volencová
Klára Kristýna Fuitová Nováková /
Adéla Kačerová
Líza Gabriela Vránová
Ježek Martin Sochor /
Jakub Maceček
Hlas inspice   Pavel Filip
Režie Jakub Maceček
Scéna Miloslav Fekar
Kostýmy Kateřina Novohradská
Kostýmy zvířátek   Petra Fekarová
Hudba David Smečka
Choreografie Michal Šubr
Produkce Petra Stránská

Premiéra 21. a 22. června 2009 ve Švandově divadle na Smíchově

Jestlipak víte, která místnost v divadle je opravdu ta nejdůležitější?

Tím tajemným, mystickým a vzrušujícím místem je právě dámská šatna.

Foto: Pavel Nesvadba, 2009

 

Arnošt Goldflam

dramatik, režisér, herec

* 1946

V roce 1977 absolvoval studia činoherní režie na JAMU; po ročním působení v satirickém divadle Večerní Brno, dlouhodobě zakotvil v původně prostějovském, později brněnském HaDivadle; od roku 1993, kdy opustil toto angažmá, režíruje pohostinsky např. v Divadle Archa, Divadle Na zábradlí, Divadle Komedie, Národním divadle, Klicperově divadle Hradec Králové, Národním divadle Brno; kromě toho vyučuje v ateliéru režie na divadelní fakultě JAMU.

Je autorem divadelních dramatizací a více než pětadvaceti divadelních her (např. Horror, Biletářka, Písek, Pavel Jedlička a Jenda Krahulík, Oči bludných hvězd, Sladký Theresienstadt, Já je někdo jiný, Ředitelská lóže, Doma u Hitlerů, Ženy a panenky).

Jeho herecké začátky jsou spojeny s účinkováním v Divadle na provázku (Alenka v říši divů za zrcadlem, Terapie aj.), v poslední době hraje zejména v Divadle v Dlouhé (např. Komedie s čertem aneb Doktora Fausta do pekla vzetí, Epochální výlet pana Broučka do XV. století); nejčastěji bývá obsazován v televizi a filmu (Něžný barbar, Vyžilý Boudník, Dědictví aneb Kurvahošigutntag, Lotrando a Zubejda, Proč bychom se netopili aj.), moderoval sérii vlastních pořadů s obecně kulturní tematikou Za dveřmi je A. G., Ve dveřích je A. G. a Mezi dveřmi je A. G.