Studio DVA divadlo

VÝJIMEČNÝ MUZIKÁLOVÝ PROJEKT S ŽIVÝM ORCHESTREM

Jeden z nejpopulárnějších klasických vánočních příběhů o chudém děvčátku prodávajícím sirky se dočkal nového zpracování. Magický příběh na motivy pohádky Hanse Christiana Andersena o děvčátku Lucii, které se na Štědrý den touží dostat za štěstím na druhý břeh zamrzající Temže, připravili pro divadlo Studio DVA režisér, autor scénáře a scénograf Šimon Caban ve spolupráci se skladatelem a textařem Kryštofem Markem. Vánoční muzikál s živým orchestrem, na motivy jedné ze šesti nejkrásnějších pohádek dánského spisovatele, vás přenese škrtnutím zápalky do kouzelného světa přání.

 

Ve výjimečném muzikálovém projektu se potkávají vynikající herci, např. Marta Vančurová, Ivana Chýlková, Kryštof Hádek nebo Jana Stryková se zpěvačkou Monikou Absolonovou či slovenskou zpěvačkou a herečkou Zuzanou Mauréry.

Příběh samotný podporuje výpravná scénografie Šimona Cabana, kostýmy Simony Rybákové a světelný design Pavla Dautovského. Na jevišti nechybí ani živý orchestr. Původní hudbu a slova k písním napsal skladatel a dirigent Kryštof Marek, který s divadlem Studio DVA spolupracoval autorsky již na úspěšném projektu Vánoční koleda.

Autor předlohy Hans Christian Andersen proslul především jako jeden z největších světových pohádkářů. Den jeho narození se i proto slaví jako Světový den dětské literatury. Mnohé z jeho 156 pohádek se staly klasikou. Příběh o dětských snech a nadějích Děvčátko se sirkami byl poprvé publikován v roce 1845. Od té doby vyšla pohádka knižně ještě mnohokrát a byla předlohou pro filmové, televizní, hudební, baletní, ale i animované zpracování.

Inspirujícím zdrojem byla pro Andersena jednak ilustrace Johana Thomase Lundbye vytištěná v kalendáři v roce 1843, ale i pohádka „Star Money“, kterou již dříve zaznamenali bratří Grimmové. Děvčátko se sirkami si roku 1974 zahrála ve speciálním vánočním díle seriálu televize WLWT dokonce i tehdy devítiletá Sarah Jessica Parker, později známá jako Carrie ze seriálu Sex ve městě.

V režii Šimona Cabana a za doprovodu originální hudby Kryštofa Marka dochází k propojení zpěváků a herců slibující nevšední muzikálový zážitek.

Délka představení: 2 hod. vč. přestávky
Doporučení: pro děti od 7 let

Světová premiéra 25. listopadu 2013
v divadle Studio DVA

Partneři